Obozy wędrowne

banner_obozy_wedrowne

Udział w Obozach Wędrownych jest wspaniałą przygodą, która na długo zostanie w Twojej pamięci!

Obozy Wędrowne to pooglądanie roślin i zwierząt w ich środowisku. To piękne, ciche wioski, zabytki, a wszystko z dala od zgiełku miast. Wędrówka duktami leśnymi, polnymi oraz mało uczęszczanymi drogami publicznymi. Niezapomniane kolorowe scenerie i widoki dostępne są dla wszystkich, którzy preferują aktywny wypoczynek.

Nie masz wystarczająco dużo wolnego czasu aby uczestniczyć w całym obozie? To też nie problem! Możesz zapisać się tylko na wybraną jego część.

Na obozie nie ścigamy się z czasem, co nie znaczy, że nie mamy dziennego planu do przejścia. Kładziemy nacisk na aspekt krajoznawczy. Dlatego, czy to w lesie, czy małej wsi będziemy mieć przerwy wypełnione opowieściami przewodników.

Niewyczerpujące dystanse, podzielone na małe odcinki pomiędzy kolejnymi atrakcjami na trasie, sprawiają, że nie musisz bać się o swoją kondycję. Tym bardziej, że tempo na danych fragmentach szlaku korygujemy do możliwości fizycznych i zdolność uczestników. Jeśli jest taka potrzeba, grupę dzielimy na „Bardziej Krajoznawczą” oraz „Bardziej Migawkową”. Ponadto, nie musisz przejmować się przeciążonym plecakiem – dla wszystkich chętnych istnieje możliwość przemieszczania się na lekko, a twój ekwipunek zostanie dowieziony przez nas na kolejne miejsce noclegu.

Jesteś zainteresowany? Zapoznaj się z kalendarzem tegorocznych obozów!

Zapisy na każdy z obozów odbywają się przez stronę http://obozywedrowne.com/zapisy-i-informacje/


25.06.2017 – 08.07.2017  Obóz Wędrowny „Tatrzańskimi Szlakami”


Tatry – najwyższy masyw górski Polski i centralnej części Karpat Zachodnich, od lat fascynują i przyciągają swoją wyjątkowością. Podczas wędrówki, najatrakcyjniejszymi szlakami, zobaczymy ich piękno oraz bogactwo przyrodnicze. Będzie to tatrzańska przygoda, na wysokim poziomie, z najładniejszymi panoramami.

Trasa: Obóz rozpoczyna się i kończy w Zakopanem, szczegółowa trasa zostanie wysłana na maila po wybraniu konkretnych dni uczestnictwa.

Cena: Całość obozu, czyli 14 dni obozowych = 2100 zł. Dzień obozowy = 150 zł. Minimalna ilość dni, którą można zarezerwować wynosi 3 i muszą to być dni w ciągu. Ostateczna cena do zapłaty za obóz zależna jest od ilości dni na obozie wg zapisu.

W cenie: 13 noclegów w schroniskach górskich, wyżywienie (tylko od sprawdzonych kuchmistrzów, trzy posiłki dziennie: śniadanie, prowiant na czas wycieczki, obiadokolacja), duża dawka wiedzy (i opieka) od sprawdzonych przewodników górskich, ubezpieczenie NW, podatek VAT.

Prowadzi: Katarzyna Jamróz


10.07.2017 – 22.07.2017  Obóz Wędrowny „Sudetnik”


Wspólnie przedeptamy sudecki fragment jednego z najdłuższych szlaków turystycznych w Europie (przeszło 7,5 tysiąca kilometrów!). Szlaku, który prowadzi przez kilkanaście państw i łączy brzegi Oceanu Atlantyckiego z Morzem Czarnym. Pokonywanie sudeckiej części trasy jest znakomitą okazją do zapoznania się m.in. z „niezadeptanymi” Górami Kaczawskimi czy Bardzkimi oraz wieloma interesującymi zabytkami.

Trasa: Obóz rozpoczyna się w Szklarskiej Porębie i kończy w Boboszowie, szczegółowa trasa zostanie wysłana na maila po wybraniu konkretnych dni uczestnictwa.

Cena: Całość obozu, czyli 13 dni obozowych = 1690 zł. Dzień obozowy = 130 zł. Minimalna ilość dni, którą można zarezerwować wynosi 3 i muszą to być dni w ciągu. Ostateczna cena do zapłaty za obóz zależna jest od ilości dni na obozie wg zapisu.

W cenie: 12 noclegów w standardzie obozów wędrownych (schroniska górskie, agroturystyki, pensjonaty, namioty – łóżka polowe), wyżywienie (tylko od sprawdzonych kuchmistrzów, trzy posiłki dziennie: śniadanie, prowiant na czas wycieczki, obiadokolacja), duża dawka wiedzy (i opieka) od sprawdzonych przewodników górskich, ubezpieczenie NW, autobus na trasie Szklarska Poręba – Przełęcz Szklarska, podatek VAT


24.07.2017 – 10.08.2017  Obóz Wędrowny „Muflon”


Wyjątkowe jak na polskie szlaki, spotkanie z różnorodnością nietuzinkowych atrakcji. Na trasie Karkonosze – piękne, „widokowe i alpejskie”, tajemniczy Kompleks Riese, twierdza w Srebrnej Górze – zaliczana do największych w Europie, Góry Stołowe – labirynty skalnych miast, miejsca pielgrzymkowe – Krzeszów i Wambierzyce i spokój zdrojów ziemi kłodzkiej. Poza tym przyroda, cisza i… muflony, zadomowieni w sudeckich lasach, śródziemnomorscy przybysze.

Trasa: Obóz rozpoczyna się w Prudniku i kończy w Świeradowie Zdroju, szczegółowa trasa zostanie wysłana na maila po wybraniu konkretnych dni uczestnictwa.

Cena: Całość obozu, czyli 18 dni obozowych = 2340 zł. Dzień obozowy = 130 zł. Minimalna ilość dni, którą można zarezerwować wynosi 3 i muszą to być dni w ciągu. Ostateczna cena do zapłaty za obóz zależna jest od ilości dni na obozie wg zapisu.

W cenie: 17 noclegów w standardzie obozów wędrownych (schroniska górskie, agroturystyki, pensjonaty, namioty – łóżka polowe), wyżywienie (tylko od sprawdzonych kuchmistrzów, trzy posiłki dziennie: śniadanie, prowiant na czas wycieczki, obiadokolacja), duża dawka wiedzy (i opieka) od sprawdzonych przewodników górskich, ubezpieczenie NW, podatek VAT


20.08.2017 – 26.08.2017  Obóz Wędrowny „Tatrzańskimi Szlakami 2”


Tatry – najwyższy masyw górski Polski i centralnej części Karpat Zachodnich, od lat fascynują i przyciągają swoją wyjątkowością. Podczas wędrówki, najatrakcyjniejszymi szlakami, zobaczymy ich piękno oraz bogactwo przyrodnicze. „Tatrzańskimi Szlakami 2”, to dodatkowy termin tatrzańskiej przygody w naszej ofercie, który zdecydowaliśmy się wprowadzić po niedosycie lipcowego obozu.

Trasa: Obóz rozpoczyna się i kończy w Zakopanem, przez 7 dni przejdziemy szlakami ok. 120 km (średnio 17 km/dzień).

Cena: Całość obozu, czyli 7 obozowych z noclegami = 1190 zł. Dzień obozowy = 100 zł (śniadanie, obiadokolacja, przewodnik), doba obozowa = 170 zł (nocleg, śniadanie, prowiant na drogę, obiadokolacja, przewodnik, ubezpieczenie). Ostateczna cena do zapłaty za obóz zależna jest od ilości dni na obozie wg zapisu.

W cenie: W ramach pełnego, siedmiodniowego pobytu na obozie zapewniamy 6 noclegów w schroniskach górskich, wyżywienie (tylko od sprawdzonych kuchmistrzów, trzy posiłki dziennie: śniadanie, prowiant na czas wycieczki, obiadokolacja), duża dawka wiedzy (i opieka) od sprawdzonych przewodników górskich, ubezpieczenie NW, podatek VAT.

Prowadzi: Katarzyna Jamróz12.08.2017 – 01.09.2017  Obóz Wędrowny „Bieszczadnik”


Najdłuższy w Polsce szlak górski. Przejdziemy najciekawsze obszary polskich Beskidów od Beskidu Śląskiego przez Beskid Żywiecki i Makowski, Gorce, Beskid Sądecki, Beskid Niski do Bieszczad. Przejście całego szlaku jednym ciągiem, to spore osiągnięcie i powód do dumy. Nie jesteśmy w stanie w niebanalny i krótki, syntetyczny sposób słowami opisać 500 kilometrów przygód i widoków, które czekają nas na trasie. Idźmy w stronę Bieszczad!

Trasa: Obóz rozpoczyna się w Ustroniu i kończy w Wołosatem, szczegółowa trasa zostanie wysłana na maila po wybraniu konkretnych dni uczestnictwa.

Cena: Całość obozu, czyli 21 dni obozowych = 2730 zł. Dzień obozowy = 130 zł. Minimalna ilość dni, którą można zarezerwować wynosi 3 i muszą to być dni w ciągu. Ostateczna cena do zapłaty za obóz zależna jest od ilości dni na obozie wg zapisu.

W cenie: 20 noclegów w standardzie obozów wędrownych (schroniska górskie, agroturystyki, pensjonaty, namioty – łóżka polowe), wyżywienie (tylko od sprawdzonych kuchmistrzów, trzy posiłki dziennie: śniadanie, prowiant na czas wycieczki, obiadokolacja), duża dawka wiedzy (i opieka) od sprawdzonych przewodników górskich, ubezpieczenie NW, podatek VAT.


Organizatorem Obozów Wędrownych jest Fundacja Na Szlakuhttp://obozywedrowne.com/

Wyślij znajomemu


Zapraszamy na kurs przewodników beskidzkich osoby zamieszkujące miasta regionu: Gliwice, Katowice, Zabrze, Bytom, Tarnowskie Góry, Ruda Śląska, Sosnowiec, Rybnik, Żory, Chorzów, Świętochłowice, Siemianowice Śląskie, Mysłowice, Mikołów, Piekary Śląskie, Czeladź, Będzin, Dąbrowa Górnicza, Wodzisław Śląski, Jastrzębie Zdrój, Knurów, Tychy, Jaworzno.