W jak Wykład

Garść teorii

Kurs Przewodnicki to nie tylko górskie wyjazdy. Drugą, wcale nie mniej ważną jego częścią, są wykłady teoretyczne. Te odbywają się raz w tygodniu na terenie Politechniki Śląskiej w Gliwicach i pozwalając poszerzyć wiedzę na tematy okołobeskidzkie.

Pierwszy wykład – inauguracyjny – odbędzie się już 4 marca 2020 r. na wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki. Jest to okazja do zapoznania się z prowadzącymi kurs oraz pozostałymi kursantami, dowiedzenia się szczegółowo jak wygląda kursu, a także poznania jak koło wygląda „od kuchni” – opowiedzą o tym sami Harnasie 🙂

Kolejne wykłady poświęcone są wiedzy ogólnej związanej z Teren Uprawnień. Takie hasła jak Etnografia, Architektura czy Przyroda to elementy, z którymi na szlaku mamy do czynienia, nawet gdy nie jesteśmy tego świadomi. Dlaczego tu jest szałas? Skąd się wzięła ta hala? Dlaczego cerkwie są do siebie takie podobne? Czy ta roślina jest jadalna? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań chętnie udzielimy w trakcie wykładów szkoleniowych.

Odrębna kategoria to wykłady poświęcone poszczególnym grupom górskim. Każdy fragment Beskidów zostanie szczegółowo omówiony. Dzięki temu nawet nie będąc w każdym możliwym miejscu w górach, będziecie mieć świadomość gdzie znaleźć coś ciekawego. Wiele informacji, które przed kursem zazwyczaj trzeba sprawdzać na mapie lub w innych źródłach, stanie się dla was oczywistością. Szczegółowa lista przygotowanych dla Was wykładów, wraz z terminami, dostępna jest w harmonogramie.

Forma wykładów jest przeróżna. Zależna tylko od inwencji twórczej prowadzącego 😉 Są wykłady w „tradycyjnym”, znanym z uczelni trybie.prowadzone w formie warsztatów, z zadaniami do wykonania, dostarczające poza wiedzą także masę dobrej zabawy. Wykład z pierwszej pomocy jest połączony z ćwiczeniami praktycznymi, wykorzystując profesjonalny ekwipunek szkoleniowy, dzięki czemu mamy możliwość przećwiczyć wcześniej zdobytą wiedzę.

Wreszcie, z niektórymi wykładami wychodzimy poza budynek uczelni – gdzie można lepiej poznać szczegóły architektury niż w skansenie budownictwa drewnianego, a zaznajomić się z przyrodą bardziej z bliska niż w ogrodzie botanicznym?

Dołącz do kursu, a przekonasz się, że wykład może być też miło spędzonym czasem. Szczególnie, że czas po wykładzie jest dobrym momentem na wieczorne spotkanie z pozostałymi współkursantami 😉

Zapraszamy na kurs przewodników beskidzkich osoby zamieszkujące miasta regionu: Gliwice, Katowice, Zabrze, Bytom, Tarnowskie Góry, Ruda Śląska, Sosnowiec, Rybnik, Żory, Chorzów, Świętochłowice, Siemianowice Śląskie, Mysłowice, Mikołów, Piekary Śląskie, Czeladź, Będzin, Dąbrowa Górnicza, Wodzisław Śląski, Jastrzębie Zdrój, Knurów, Tychy, Jaworzno.