Slajdowisko „Birma – po drugiej stronie lustra” 9.04.2013, godz. 18.30

Data publikacji: 05-04-2013 22:16

Studenckie Koło Przewodników Górskich „ Harnasie” zaprasza na kolejne slajdowisko z cyklu „Szlakiem i Bezdrożem”. Tym razem Agnieszka „Cieszynka” Matusiak opowie o swej wyprawie do Birmy.

Serdecznie zapraszamy 9. kwietnia (wtorek) na godzinę 18.30 do Białej Małpy w Katowicach na prelekcję Agnieszki.

Agnieszka jest przewodnikiem beskidzkim, pilotem wycieczek. Zawodowo związana z Zakładem Edukacji Kulturalnej na Uniwerstecie Śląskim, w wolnych chwilach podróżuje i fotografuje.

O swej wyprawie do Birmy mówi tak:
„Dałabym wiele by zobaczyć swoją minę, kiedy usłyszałam na lotnisku, że z dnia na dzień wycofano wizy „on arrival” na lotnisku w Birmie, a właściwie to… w Mjanmie. Wysiłek włożony w to, by tam dotrzeć został jednak wynagrodzony niezwykłą gościnnością z domieszką zaciekawienia, prostotą i serdecznością jej mieszkańców. Przez dziurkę w drzwiach podglądano nas… ale podglądaliśmy i my: codzienne życie, wnętrza klasztorów, cuda architektury i przyrodę.
Birma to kraj, który olśniewa i onieśmiela, zmusza do refleksji i zachwyca, a przede wszystkim tworzy wspomnienia, które potęgują chęć powrotu.”

By dowiedzieć się więcej o tej egzotycznej podróży zapraszamy 9. kwietnia o godz. 18.30 do Białej Małpy w Katowicach.

Wstęp wolny.
Serdecznie zapraszamy!
Zapraszamy na kurs przewodników beskidzkich osoby zamieszkujące miasta regionu: Gliwice, Katowice, Zabrze, Bytom, Tarnowskie Góry, Ruda Śląska, Sosnowiec, Rybnik, Żory, Chorzów, Świętochłowice, Siemianowice Śląskie, Mysłowice, Mikołów, Piekary Śląskie, Czeladź, Będzin, Dąbrowa Górnicza, Wodzisław Śląski, Jastrzębie Zdrój, Knurów, Tychy, Jaworzno.