Rajd Igrowy 10-11.05.2014 r.

Data publikacji: 05-05-2014 13:48
Studenckie Koło przewodników Górskich „Harnasie” wraz z Akademickim Klubem Turystycznym „Watra” już po raz szósty mają przyjemność zaprosić na rajd poprzedzający igrowe szaleństwa!

Rajd Igrowy odbędzie się 10-11 maja w Chatce AKT na Pietraszonce. W tym roku wybiegamy w przyszłość, zgodnie z hasłem przewodnim rajdu ‚Turystyka w 2114 r.’ 🙂

Przygotowaliśmy dla Was dwie trasy: pieszą i rowerową:
Trasa piesza:
Węgierska Górka – Magurka Radziechowska – Barania Góra – Chatka AKT na Pietraszonce
Prowadzi: Krzysiek Krawiec
Trasa rowerowa:
Zwardoń-Skalanka-Skalite-Hrcava-Jasnovice-Istebna-Przeł.Kubalonka- Stecówka – Pietraszonka (ok.45km-50km). Trasa może ulec zmianie z uwagi na pogodę, kondycję uczestników.
Prowadzi: Michał Tomczak
Trasa rowerowa przebiegać będzie utwardzonymi ścieżkami, drogami asfaltowymi i w niewielkim stopniu ścieżkami leśnymi. Obowiązkowy kask, doświadczenie w terenie górskim, sprawny rower(hamulce, przerzutki, zapasowa dętka,peleryna) i kondycja na kilkukilometrowe podjazdy.
Z uwagi na to,że część trasy przebiega przez Słowację oraz Czechy można zaopatrzyć się w Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ)

Na mecie:
– ciepły posiłek
– konkursy z nagrodami ufundowanymi przez firmy Compass i Tuttu,
– Turniej Siatkówki Górskiej „O Złote Gacie Chatkowego” – gratka dla fanów sportów alternatywnych 😉
– zabawa do białego rana przy ognisku z gitarami 🙂

Koszt rajdu: 25 zł (płatność na mecie rajdu)
zawiera: nocleg w warunkach turystycznych (potrzebny śpiwór), ciepły posiłek; nie zawiera: kosztów dojazdu i ubezpieczenia

Zapisy:
rajdy@skpg.gliwice.pl

Do zobaczenia!Zapraszamy na kurs przewodników beskidzkich osoby zamieszkujące miasta regionu: Gliwice, Katowice, Zabrze, Bytom, Tarnowskie Góry, Ruda Śląska, Sosnowiec, Rybnik, Żory, Chorzów, Świętochłowice, Siemianowice Śląskie, Mysłowice, Mikołów, Piekary Śląskie, Czeladź, Będzin, Dąbrowa Górnicza, Wodzisław Śląski, Jastrzębie Zdrój, Knurów, Tychy, Jaworzno.