Zdobyliśmy Dziki Zachód!

Data publikacji: 17-10-2021 20:34

Po raz kolejny Harnasie i miłośnicy zdobyli Dziki Zachód 🙂 Poniżej relacja Maksa, który jest pomysłodawcą tej inicjatywy 🙂

Mimo pandemii, w weekend 9-10 października udało się nam po raz trzeci zorganizować Rajd Złota jesień z Harnasiem na Dzikim Zachodzie. Dlaczego na Dzikim Zachodzie? Otóż dlatego, że na ten jeden weekend w roku opuszczamy dobrze znane Beskidy, kierując swe kroki ku Sudetom.
W tym roku start rajdu miał miejsce w Zdrojowisku, niegdyś oddzielnej miejscowości, dziś części Jugowa.

Stamtąd w promieniach pięknego jesiennego słońca spora grupa rajdowa (ponad 30 osób) udała się w Góry Sowie. Pierwszy dłuższy przystanek miał miejsce na Kalenicy (964 m n.p.m.), gdzie z tamtejszej wieży widokowej podziwialiśmy okoliczne pasma górskie, łącznie z odległymi Karkonoszami.

Kolejny popas miał miejsce przy schronisku „Zygmuntówka”, gdzie większość rajdowiczów posiliła się zupą bądź napojem w kolorze słońca 🙂
Stamtąd w dobrych humorach ruszyliśmy do Bielawy, gdzie zaplanowaliśmy metę tegorocznego rajdu. A na mecie… ognisko, gitara, śpiew. Oczywiście niemal do samego rana!
W niedzielę na chętnych czekał spacer po Wzgórzach Bielawskich. Zmęczeni rajdowicze zdobyli Górę Parkową (455 m n.p.m.) oraz Wzgórze Pojednania (386 m n.p.m.), po czym skierowali swe kroki do jednej z bielawskich pizzerii by nabrać sił przed podróżą do domu. Tak oto zakończyła się nasza kolejna sudecka przygoda! Zapraszamy na następną edycję, to już za rok! Gdzie? To jeszcze tajemnica!

 

Relacja: Maksymilian Kuśka

Zdjęcia: Piotr ŚcigałaZapraszamy na kurs przewodników beskidzkich osoby zamieszkujące miasta regionu: Gliwice, Katowice, Zabrze, Bytom, Tarnowskie Góry, Ruda Śląska, Sosnowiec, Rybnik, Żory, Chorzów, Świętochłowice, Siemianowice Śląskie, Mysłowice, Mikołów, Piekary Śląskie, Czeladź, Będzin, Dąbrowa Górnicza, Wodzisław Śląski, Jastrzębie Zdrój, Knurów, Tychy, Jaworzno.