Rajd „Studenci Górom” – Weekendowa wędrówka po Beskidzie Małym

Data publikacji: 06-11-2021 22:05

Plakat rajdu

📣 Zapraszamy wszystkich młodych duchem do wspólnej wędrówki po ubranych w jesienne kolory 🍁🍂 szlakach Beskidu Małego! W weekend 20-21.11 przemierzymy razem dwie 🥾 górskie trasy, spotykając się na noclegu na mecie rajdu w Chatce Pod Potrójną. Tam czekać będzie na Was ciepły posiłek oraz kilka atrakcji 😁

📆 Kiedy: weekend 20–21.11.2021 r.
🧭 Co: przygoda oraz okazja do poznania pozytywnych ludzi!
🗺 Gdzie: studencka „Chatka Pod Potrójną” w Beskidzie Małym
💵 Za ile: 60 zł (w cenie zapewniamy profesjonalną opiekę przewodnicką na trasie, nocleg w warunkach turystycznych oraz ciepły posiłek na mecie; cena nie zawiera kosztów przejazdów ani ubezpieczenia)

W sobotę możecie wybrać jedną spośród dwóch przygotowanych tras:
🟢 Krótsza: wyjazd z Katowic pociągiem Kolei Śląskich do Żywca o 08:50, przejazd autobusem do Koconia. Przejście przez Wielki Gibasów Groń, Grotę Komonieckiego i Łamaną Skałę do Chatki Pod Potrójną (ok. 5-6 godzin górskiej wędrówki);
🔵 Dłuższa: wyjazd z Katowic pociągiem Kolei Śląskich do Bielska-Białej o 07:38. Przesiadka na stacji „Bielsko-Biała Główna” do pociągu Kolei Regionalnych o 08:48 do Inwałdu. Przejście przez Przełęcz Kaczyńską, Narożnik, Gancarz, Schronisko PTTK „Leskowiec”, przełęcz Beskidek i Łamaną Skałę na Chatkę Pod Potrójną (ok. 8-9 godzin górskiej wędrówki).

W niedzielę wracamy razem, przechodząc przez Przełęcz Kocierską, Kocierz i Kościelec do Czernichowa (ok. 6-7 godzin górskiej wędrówki). Z Czernichowa przejedziemy autobusem Komunikacji Beskidzkiej do Bielska-Białej, skąd przesiądziemy się na 🚉 pociąg Kolei Śląskich do Katowic (na miejscu ok. 19:30).

📥 Zapisy (do północy w środę 17.11) przyjmujemy poprzez formularz zgłoszeniowy (w razie problemów prosimy o kontakt na adres e-mail rajdy📧skpg.gliwice.pl)

Miejsca na łóżkach 🛏 gwarantujemy pierwszym 25 zgłoszonym osobom. Kolejne poprosimy mailowo o wzięcie ze sobą karimaty.

🧾 Dane do przelewu:
82 2530 0008 2007 1037 7414 0001 (NEST Bank)
Stowarzyszenie SKPG Harnasie
Zwycięstwa 1, 44-100 Gliwice
Tytuł: Rajd „Studenci Górom” 2021 – Imię i Nazwisko
Kwota: 60 zł

Zapraszamy na kurs przewodników beskidzkich osoby zamieszkujące miasta regionu: Gliwice, Katowice, Zabrze, Bytom, Tarnowskie Góry, Ruda Śląska, Sosnowiec, Rybnik, Żory, Chorzów, Świętochłowice, Siemianowice Śląskie, Mysłowice, Mikołów, Piekary Śląskie, Czeladź, Będzin, Dąbrowa Górnicza, Wodzisław Śląski, Jastrzębie Zdrój, Knurów, Tychy, Jaworzno.