Czerwcowy Akademicki Rajd 2023

Data publikacji: 19-05-2023 18:13

Zapraszamy na długi weekend w górach! Tym razem mamy dla Was propozycję nietypowego rajdu – bo po pierwsze czterodniowy (8-11.06), a po drugie rajd ma zasięg ogólnokrajowy. Organizacje turystyczne z rozmaitych zakątków Polski poprowadzą różne trasy, a na mecie rajdu dojdzie do wspólnego spotkania, czyli ześrodkowania. Jest to okazja do poznania ludzi z innych miast pałających miłością do gór, wspólnego śpiewania, rozmów i dobrej zabawy!
Spotkanie odbędzie się w towarzystwie masywu Pilska na bazie namiotowej SKPB Katowice na Hali Górowej, gdzie organizowana jest impreza przez zaprzyjaźnione koło SKPB Warszawa.
Zanim jednak do niego dojdzie, będzie okazja do przejścia przez najpiękniejsze fragmenty Beskidu Śląskiego i Żywieckiego, gdzie pójdziemy do źródeł Wisły, będziemy podziwiać wspaniałe panoramy z Baraniej Góry i Ochodzitej oraz przemierzymy największe górskie hale Żywiecczyzny.

Oto nasza trasa:


8.06.23
Wisła Głębce – Wisła Czarne – Kaskady Rodła – Barania Góra – Karolówka – Chatka AKT Pietraszonka (19,3 km)
 
9.06.23
Chatka AKT Pietraszonka – Gańczorka – Ochodzita – Sołowy Wierch – Zwardoń – przejazd pociągiem – Rajcza Centrum – Wilczy Groń – Chatka na Zagroniu (19,9 km)
 
10.06.23
Chatka na Zagroniu – Redykalny Wierch – Rysianka – Hala Miziowa – baza namiotowa na Hali Górowej (17 km)
 
11.06.23
Poranny relaks na bazie namiotowej i wspólny powrót do Gliwic (nie później niż 17-18)
 
Miejsce zbiórki oraz szczegóły dojazdu przedstawimy zapisanym w wiadomości e-mail.
Koszt uczestnictwa w rajdzie (płatność tylko przelewem):
70 zł – niestudenci
50 zł – studenci
 
Zachęcamy do wcześniejszego przelewu, ułatwi to kwestie organizacyjne
 
Płatności przyjmujemy do poniedziałku (5 czerwca) przed rajdem, do godziny 23:59.
 
Opłata za uczestnictwo w imprezie organizowanej przez SKPB Warszawa na mecie (baza studencka na Hali Górowej) nie jest wliczona w cenę. Koszt wynosi 60 zł (płatność na inne konto, o czym dowiecie się po zapisie na rajd w mailu) W tym wliczony jest nocleg, obiadokolacja i śniadanie oraz wszelkie atrakcje. Zatem nie musimy nosić ze sobą swojego jedzenia na bazę i będziemy mieć lżejsze plecaki! Istnieje też opcja powrotu wynajętym autokarem do Żywca. Więcej informacji znajdziecie w mailu po zapisaniu się na rajd.
 
W cenie rajdu zapewniamy: pełną opiekę przewodnicką oraz nocleg w warunkach turystycznych.
Jako, że specyfika rajdu jest tym razem inna, podczas przejścia będziemy przygotowywać posiłki wspólnie (śniadania i obiady!). O tym także poinformujemy później w wiadomości e-mail.
 
ℹ Cena nie zawiera kosztów wyżywienia, dojazdu ani ubezpieczenia.

Zapisy przyjmujemy poprzez formularz na stronie: https://www.skpg.gliwice.pl/rajdy-piesze/zapisy-na-rajd/
(w razie problemów prosimy o kontakt na adres e-mail rajdy@skpg.gliwice.pl)
 
Dane do przelewu (do poniedziałku, godz. 23:59):
82 2530 0008 2007 1037 7414 0001 (NEST Bank)
Stowarzyszenie SKPG Harnasie
ul. Zwycięstwa 1, 44-100 Gliwice
Tytuł: Czerwcowy Rajd Akademicki 2023 – trasa SKPG Harnasie – imię i nazwisko
 

Zapraszamy na kurs przewodników beskidzkich osoby zamieszkujące miasta regionu: Gliwice, Katowice, Zabrze, Bytom, Tarnowskie Góry, Ruda Śląska, Sosnowiec, Rybnik, Żory, Chorzów, Świętochłowice, Siemianowice Śląskie, Mysłowice, Mikołów, Piekary Śląskie, Czeladź, Będzin, Dąbrowa Górnicza, Wodzisław Śląski, Jastrzębie Zdrój, Knurów, Tychy, Jaworzno.