Rajd na Powitanie Wiosny 23 – 24 marca 2013 r.

Data publikacji: 08-03-2013 23:21

W tym roku wiosnę z SKPG „Harnasie” witamy w Chatce na Rogaczu w dniach 23-24 marca. Motywem przewodnim rajdu jest „Świat Wikingów”.

Przygotowaliśmy dla Was trzy trasy – jedną piątkową oraz dwie sobotnie:

>Pierwszą już od piątku prowadzi Maciek Sekulski:
„Najwytrwalsi wikingowie stawią się już w piątkowy wieczór przy blasku księżyca na zaporze w Wapienicy! Stamtąd niczym wataha wilków wyruszymy ciemną nocą na szczyt Błatniej, by wraz z pierwszymi promieniami wiosennego słońca rozpocząć dalszą podróż. Mknąc jak łanie pokonamy szczyty Klimczoka, Szyndzielni i Koziej Góry, skąd w międzyczasie sokolim wzrokiem dojrzymy przepiękne tereny Śląskiej krainy. Nie bacząc na zmęczenie, pogodę i trudy włóczęgi, zdobędziemy cel naszej wędrówki- wzgórze co Rogaczem się zowie i dołączymy do braci wikingów by przy wspólnym stole do rana ucztować.”
Katowice (piątek 22.03 PKP o godz. 17.31) – Bielsko-Biała -(autobus) Wapienica – Schronisko PTTK na Błatniej (nocleg) – Klimczok – Szyndzielnia – Kozia Góra – Bielsko-Biała – Rogacz

>Na drugą zaprasza Was Justyna Kołodziej:
„A więc ostrzcie topory mężni i awanturnicy – czas wyruszyć nam na wyprawę!
Podbić nam przyjdzie kościół chrześcijan – zasobny w bogactwa wszelkie – w Łodygowicach, ograbić z ich skarbów skrytych pod Kamieniem Diablim i zataszczyć wszelkie łupy aż do jaskini pod Magurą Wilkowicką ukrytej, Smoczą Jamą zwaną, bo i bestię straszliwą kryje ta pieczara. Ubić by ją trzeba także i łbem bestyji tarczę ozdobić. Jeńców nie bierzemy, bo spowolnić nas mogą, chyba, że który niewolnicy jasnolicej szuka, wtedy zaś dziewkę przez ramię przerzucić i pod Rogacz zaciągnąć, gdzie ucztować nam przyjdzie, co by wino wszystkim polewała.
Dalej bracia Wikingowie, w drogę po łup!”
Katowice (sobota rano PKP) – Łodygowice – Przysłop – Czupel – Magurka Wilkowicka – Rogacz

>Trzecią zaś prowadzi Jacek Łoszyk:
„Nim kur w Porąbce trzy razy zapieje, waleczny Normański ród, pokonując wzburzone wody Soły, dobije swymi drakkarami do podnóży Zasolnicy by ku chwale Thora udać się w dzikie ostępy Beskidu Małego i podbijać nowe ziemie. Składając po drodze, ofiary zdobędziemy twierdze na Hrobaczej Łące, Magurce Wilkowickiej i dotrzemy na Rogacz gdzie racząc się miodem i okowitą oddamy cześć i chwałę Odynowi.”
Katowice (sobota rano PKP) – Bielsko-Biała – [PKSem] Żarnówka Mała – Hrobacza Łąka- – Przeł. Przegibek – Magurka Wilkowicka – Rogacz


CENA (zawiera: nocleg, ciepły posiłek na mecie, opiekę przewodnika. Nie zawiera: ubezpieczenia, kosztów przejazdu, noclegu na Błatniej – na pierwszej trasie):
29 zł studenci /34 zł reszta świata
przy wpłacie na konto do 20.03.2013 godz. 23:58

12 2130 0004 2001 0599 0122 0001 (Volkswagen Bank Polska S.A.)
Stowarzyszenie SKPG „Harnasie”
ul. Zwycięstwa 1
44-100 Gliwice
tytuł: imię, nazwisko, Rajd na Powitanie Wiosny

Jeżeli nie zdążycie wpłacić przelewem, to istnieje możliwość wpłaty na mecie Rajdu. W takim przypadku cena jest następująca:
35 zł studenci / 39 zł reszta świata

Na mecie jak zawsze czekać będzie ciepła strawa i zabawa godna prawdziwego Wikinga!
Szykujcie stroje i dobre nastroje 🙂

ZAPISY: rajdy@skpg.gliwice.pl

Zapraszamy!Zapraszamy na kurs przewodników beskidzkich osoby zamieszkujące miasta regionu: Gliwice, Katowice, Zabrze, Bytom, Tarnowskie Góry, Ruda Śląska, Sosnowiec, Rybnik, Żory, Chorzów, Świętochłowice, Siemianowice Śląskie, Mysłowice, Mikołów, Piekary Śląskie, Czeladź, Będzin, Dąbrowa Górnicza, Wodzisław Śląski, Jastrzębie Zdrój, Knurów, Tychy, Jaworzno.