Blachowanie 2020

Data publikacji: 03-03-2020 10:31

W sobotę, w Koszarawie odbyło się kolejne blachowanie w naszym Kole. Chyba nie skłamiemy pisząc, że nasi nowi Blachowani przygotowali niesamowite wydarzenie, którego długo nie zapomnimy. Poniżej relacja z blachowania oczami nowych Harnasi 🙂

Po przebrnięciu przez ostatnie egzaminy nastał wreszcie ten dzień. Dzień blachowania. Blachowanie to impreza, podczas której następuje uroczyste wręczenie Kołowych blach. Stanowiło ono zwieńczenie naszej 2-letniej kursowej przygody. Możemy już teraz nosić dumnie na piersi ten trójkątny symbol przynależności do Koła.

Po ceremonii przy ognisku, w Gminnym Ośrodku Kultury w Koszarawie zaprezentowaliśmy film. Wspomnieliśmy w nim przygody z naszego kursu oraz przedstawiliśmy się Harnasiom. Widownia przyjęła go bardzo gorąco. Bardzo miłym uczuciem jest, gdy aplauz nie pozwala przejść od razu do kolejnego punktu programu. Dzięki temu poczuliśmy, że warto było spędzić długie tygodnie na przygotowaniu filmu.

Następnie częstowaliśmy obecnych przygotowanymi przez nas tortami, po czym nastąpiła impreza przy dźwiękach gitary do białego rana.
Przygotowanie i prowadzenie imprezy na ponad sto osób wymagało od nas dużego wysiłku. Według wielu uczestników świetnie się na niej bawili – dało nam to ogromną satysfakcję. Ten dzień na długo zostanie w naszej pamięci i sercu. Dziękujemy!

Nowoblachowani Harnasie 2020: Paweł, Robert, Alicja, Piotr i Jakub

Dla przypomnienia, nowi blachowani to: Paweł Pękacz – blacha 414, Robert Zaczek – blacha 415, Alicja Nakonieczny – blacha 416, Piotr Ścigała – blacha 417, Jakub Będkowski – blacha 418.

Kurs 2018-2019 prowadziły Dagmara Góralska i Ewa Szabelska.

W imieniu wszystkich członków koła jeszcze raz wszystkim gratulujemy. A Koło (jak to powiedział nasz Kajetan) niech się toczy!

Zapraszamy na kurs przewodników beskidzkich osoby zamieszkujące miasta regionu: Gliwice, Katowice, Zabrze, Bytom, Tarnowskie Góry, Ruda Śląska, Sosnowiec, Rybnik, Żory, Chorzów, Świętochłowice, Siemianowice Śląskie, Mysłowice, Mikołów, Piekary Śląskie, Czeladź, Będzin, Dąbrowa Górnicza, Wodzisław Śląski, Jastrzębie Zdrój, Knurów, Tychy, Jaworzno.