Tadek Piotrowski i Sebastian Kukliński

W poniedziałek, 21 lipca 1997 r. w masywie Galenstock w Alpach wydarzył się tragiczny w skutkach wypadek, w którym zginęli członkowie naszego Koła: Tadeusz Piotrowski (blacha numer 174) i Sebastian Kukliński (blacha numer 276).

Tadek Piotrowski
Tadek Piotrowski
Sebastian Kukliński
Sebastian Kukliński

W sobotę, 2 sierpnia 1997 r. pochowaliśmy Sebastiana (w Zabrzu, cmentarz na ul. Pokoju) – było 7 Harnasi, oraz Tadzika w Bielsku na Kamionkach – było około 30 naszych i prawie wszyscy z AKPG.

Potwierdziły się nasze pierwsze przypuszczenia – przyczyną śmierci było zarwanie się nawisu pod całą trójką, ok. 80 m przed wierzchołkiem Galenstock’u. Spadli ok. 600 m pociągając za sobą lawinę. Lawina była widziana z jednego ze schronisk, ale nikt nie przypuszczał, że byli tam ludzie. Sama akcja poszukiwawcza trwała bardzo krótko – od 18 do 20:30 w środę. Nawet nie byli specjalnie zasypani – kilkanascie centymetrów. Ale wcześniejsze znalezienie i tak by nic nie dało – zginęli w locie.

Jeż Maruda


Wspomnienie Jacka Gintera o Tadku i Sebastianie znajduje się w Mammuthusie Montanusie #37.


Zapraszamy na kurs przewodników beskidzkich osoby zamieszkujące miasta regionu: Gliwice, Katowice, Zabrze, Bytom, Tarnowskie Góry, Ruda Śląska, Sosnowiec, Rybnik, Żory, Chorzów, Świętochłowice, Siemianowice Śląskie, Mysłowice, Mikołów, Piekary Śląskie, Czeladź, Będzin, Dąbrowa Górnicza, Wodzisław Śląski, Jastrzębie Zdrój, Knurów, Tychy, Jaworzno.