M jak Mammuthus Montanus

Kołowa kronika

Chcesz wiedzieć co w Kole piszczy? Przegapiłeś któryś z naszych Rajdów? Odwiedziłeś ciekawe miejsce i chcesz podzielić się swoimi wrażeniami? Rozwiązaniem jest Mammuthus.

Mammuthus Montanus ukazuje się nieprzerwanie od 1993 roku. Początkowo wydawany był tylko w wersji papierowej. Jak przystało na XXI w. aktualnie posiada również wersję elektroniczną. Mammuthus Montanus, w skrócie MM, ukazuje się raz w miesiącu. Miesięcznik powstał jako organ tzw. Mamutów – Harnasi o długoletnim stażu – w celu podtrzymania ich więzi z Kołem oraz dostarczania im bieżących informacji z działalności Koła. Ukazało się już ponad 240 numerów MM. Od początku istnienia MM redagowany jest przez Harnasia – Jacka Gintera.

Obecnie Mammuthus jest kroniką kołowych wydarzeń. Znależć w nim możesz nie tylko relacje z kołowych wydarzeń, ale również barwne opisy i wspomnienia z podróży Harnasi po Beskidach i nie tylko. Raz do roku, w okolicach Blachowania, publikowane są również sylwetki nowych członków Koła. Często przedstawione w zabawny sposób, z lekkim przymróżeniem oka.

Wszystkie numery Mamuthusa, które ukazały się do tej pory możecsz znaleźć <<TUTAJ>>

 

Zapraszamy na kurs przewodników beskidzkich osoby zamieszkujące miasta regionu: Gliwice, Katowice, Zabrze, Bytom, Tarnowskie Góry, Ruda Śląska, Sosnowiec, Rybnik, Żory, Chorzów, Świętochłowice, Siemianowice Śląskie, Mysłowice, Mikołów, Piekary Śląskie, Czeladź, Będzin, Dąbrowa Górnicza, Wodzisław Śląski, Jastrzębie Zdrój, Knurów, Tychy, Jaworzno.