N jak Namiot

Hotel tysiąca gwiazd

Sympatyków nocowania pod namiotem jest pewnie tyle samo co ich przeciwników. W Kole uważamy, że świat dzieli się na tych, którzy lubią spać w tym materiałowym, przenośnym domku i tych, którzy jeszcze nie wiedzą, że to lubią.

Czym jest namiot każdy wie- stelaż, gorszej lub lepszej jakości materiał i kilka śledzi, ale namiot to przede wszystkim możliwości. Możliwości podróżowania znacznie taniej, weselej! Co jest bardziej integrującego niż spanie w czwórkę, w trzyosobowym namiocie lub pokonywanie trudności związanych z niesatysfakcjonującym nas rozmieszczeniem chatek i schronisk i nie tylko?

Marzą Ci się piękne wschody Słońca, ale nie lubisz wcześnie wstawać? Nic prostszego. Ustawiasz wejście namiotu na wschód, a rano tylko odsuwasz zamek i delektujesz się widokiem. Utknąłeś pośrodku niczego, a zbiera się na deszcz? Szybko rozstawiasz namiot, a po wszystkim suchy i zadowolony ruszasz dalej.

Podróżowanie z namiotem to przygoda sama w sobie. Począwszy od wciśnięcia go do plecaka, poprzez rozstawianie, szczególnie gdy robisz to pierwszy raz, aż do zwijania mokrego tropiku.

W czasie kursu pojawią się wyjazdy podczas których będziesz mógł udoskonalić swoje umiejętności związane z nocowaniem pod namiotem, a także przekonasz się jak bardzo jest to uzależniające.

Pod namiotem nocować możesz na polu namiotowym, na dziko lub na bazie namiotowej. Czym są bazy namiotowe? To miejsca gdzie możesz przenocować we własnym lub bazowym namiocie. Działają one w okresach wakacyjnych lipiec – sierpień, czasem nawet we wrześniu. Pierwsze bazy namiotowe powstawały w Gorcach w latach 60-tych. Obecnie w Beskidach funkcjonuje 15 baz namiotowych.

 

Zapraszamy na kurs przewodników beskidzkich osoby zamieszkujące miasta regionu: Gliwice, Katowice, Zabrze, Bytom, Tarnowskie Góry, Ruda Śląska, Sosnowiec, Rybnik, Żory, Chorzów, Świętochłowice, Siemianowice Śląskie, Mysłowice, Mikołów, Piekary Śląskie, Czeladź, Będzin, Dąbrowa Górnicza, Wodzisław Śląski, Jastrzębie Zdrój, Knurów, Tychy, Jaworzno.