O jak Obóz

9 dni w górach

Wróciłeś po weekendzie spędzonym w górach i czujesz niedosyt? Dwa dni górskiej wędrówki to dla Ciebie zdecydowanie za mało? Mamy rozwiązanie!

Podczas szkolenia na naszym kursie przewodnickim będziesz miał okazję wziąć udział w trzech obozach. Każdy z nich trwa 9 dni. Obozy zaczynają się zazwyczaj w sobotni poranek, a kończą tydzień później, w niedzielę wieczorem. Regulamin kursu obliguje każdego z kursantów do uczestnictwa w minimum jednym takim długim wyjeździe. Terminy obozów dostosowane są do harmonogramu roku akademickiego na Politechnice Śląskiej.

Gdzie Was zabierzemy?

Na początek Bieszczady. Okazja do pojechania na pierwszy obóz trafia się już w najbliższe wakacje. W Kole przyjęło się, że kursanci swój pierwszy obóz spędzają w Bieszczadach. Wiadomo: duża odległość od Gliwic, trudny dojazd – to wszystko przekonuje do tego żeby w Bieszczadach spędzić jak najwięcej czasu. Czyli właśnie na obozie. Tegoroczny obóz w Bieszczadach rozpocznie się po zakończeniu sesji letniej na Politechnice, czyli 14 lipca.

Test w warunkach zimowych. Drugi kursowy obóz to tak zwany Obóz Zimowy. W trakcie przerwy międzysemestralnej wybierzesz się w kolejny piękny region. Wybór miejsca pozostaje w gestii Szefowych kursu. Zdarzają się obozy w Beskidzie Niskim, Gorcach lub Beskidzie Sądeckim. Kurs 2018/2019 swój obóz zimowy spędzi w Beskidzie Niskim. A czy będzie naprawdę zimowy? To już od nas nie zależy.

Oszlifuj diament. Trzeci obóz jest zarazem ostatnim wyjazdem kursowym. Tzw. Przejście Przewodnickie to czas na doszlifowanie umiejętności oraz poukładanie wiedzy zdobytej podczas trwania kursu. Obóz odbywa się głównie w Beskidzie Żywieckim. Podczas tych 9 dni jeszcze raz staniesz na szczycie Królowej Beskidów, a także zdobędziesz inne, mniej znane szczyty. Obóz odbędzie się w lipcu 2019 roku.

Dzikie Karpaty. Pewnie już sobie myślisz: „Hola, hola. Przecież miały być 3 obozy”. Obóz w Karpatach jest to tzw. obóz fakultatywny, czyli dodatkowy. Odbywa się zazwyczaj w sierpniu lub wrześniu. Miejscem docelowym są góry Ukrainy, Rumunii lub Słowacji. Podczas tego obozu będziesz miał szansę poznać Karpaty od zupełnie innej strony. Dodatkowo nie będzie Cie ograniczać baza noclegowa, gdyż obóz jest z reguły namiotowy.

Oprócz długich, 9-cio dniowych obozów zdarzają się też krótsze, ale nie weekendowe wyjazdy. Staramy się wykorzystywać majówki, lub długie weekendy w okolicach Bożego Ciała. Szczegółowy rozkład jazdy kursu możesz znaleźć w harmonogramie na naszej stronie internetowej. Więcej na temat poszczególnych obozów oraz innych kursowych wyjazdów możesz znaleźć w programie kursu.

Zagadka

Wszystkie zdjęcia dekorujące tekst zostały wykonane na obozach kursowych. Poniżej ostatnie zdjęcie z tej kategorii. Jaki obiekt przedstawia i na którym obozie mogło zostać wykonane?

Odpowiedź: Jest to Chata Socjologa w Bieszczadach.

Wszystkim, którzy udzielili poprawnej odpowiedzi gratulujemy 🙂

Ta zagadka już się przeterminowała. Szukaj kolejnych pod innymi literami naszego kursowego ABC. Powodzenia!Zapraszamy na kurs przewodników beskidzkich osoby zamieszkujące miasta regionu: Gliwice, Katowice, Zabrze, Bytom, Tarnowskie Góry, Ruda Śląska, Sosnowiec, Rybnik, Żory, Chorzów, Świętochłowice, Siemianowice Śląskie, Mysłowice, Mikołów, Piekary Śląskie, Czeladź, Będzin, Dąbrowa Górnicza, Wodzisław Śląski, Jastrzębie Zdrój, Knurów, Tychy, Jaworzno.