Rajdowe aktualności

Rajd Letni 2021

Przerwy mają to do siebie, że się kończą. W związku z tym mamy zaszczyt zaprosić na rajd letni, który odbędzie się w dniach 21-22.08.2021. Ze względu na ograniczoną pojemność bazy namiotowej liczba uczestników została ustalona na 20 osób – także kto pierwszy ten lepszy :). Dotyczy to miejsc noclegowych w namiotach bazowych – jeżeli ktoś chce, może zabrać swój namiot i mieszkać jak król we własnym apartamencie. W cenie rajdu znajduje się nocleg oraz posiłek. Dokładne informacje, jak należy przygotować się do rajdu i co ze sobą zabrać, znajdziecie w naszym Rajdowym ABC (link poniżej ⬇), przekażą je wam także organizatorzy na podany przy zapisach mail.
Do zobaczenia na rajdzie!

👣 Trasy na sobotę:

Trasa 1: Zwardoń – Wielka Racza – Rycerka Górna Kolonia – baza namiotowa.

Trasa 2: Zwardoń – Rachowiec – Sól – Praszywka Wielka – baza namiotowa.

Dla chętnych trasa na niedzielę: Baza namiotowa – Przegibek – Rycerzowa – Hutyrów – Rajcza.
Trasa niedzielna może ulec zmianie na skutek sobotnich decyzji i indywidualnych potrzeb i wolnych wniosków uczestników 😃

🚉 Proponowany dojazd:
Katowice 7:35 – Zwardoń 9:58
Spotykamy się w ostatnim segmencie pociągu jadącego do Zwardonia. Jeżeli ktoś dojeżdża indywidualnie – zbiórka na stacji PKP Zwardoń o godzinie 10:00

Koszt uczestnictwa w rajdzie:
• 30 zł. Opłatę za rajd należy wnieść na konto Stowarzyszenia SKPG „Harnasie” do 18.08.2021 r. po potwierdzeniu przez organizatorów rajdu Waszego zgłoszenia.
Cena nie zawiera kosztów dojazdu ani ubezpieczenia.

💲Dane do przelewu
Stowarzyszenie SKPG „Harnasie”,
82 2530 0008 2007 1037 7414 0001 (Nest Bank)
ul. Zwycięstwa 1,
44-100 Gliwice
(tytuł przelewu: „imię i nazwisko – Rajd Letni 2021”)
Potwierdzenie przelewu prześlij nam w odpowiedzi na maila z potwierdzeniem zapisu.

📝 Zapisy (do 18.08)
➡ https://www.skpg.gliwice.pl/rajdy-piesze/zapisy-na-rajd/
Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania, to nie wahaj się, tylko pisz na rajdy@skpg.gliwice.pl 🙂

Przydatne linki:
➡ Regulamin: https://www.skpg.gliwice.pl/rajdy-piesze/regulamin-rajdow/
➡ Rajdowe ABC: https://www.skpg.gliwice.pl/rajdy-piesze/rajdowe-abc/
➡ Grupa na FB Rajdy Harnasiowe: https://www.facebook.com/groups/351626578931526

Warunki uczestnictwa i wytyczne sanitarne

 1. Uczestnik poprzez zapisanie się na rajd i wzięcie w nim udziału potwierdza, że wg. swojej najlepszej wiedzy:
  1. nie jest zakażony wirusem SARS-CoV-2,
  2. nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym,
  3. nie miał żadnych symptomów COVID-19 (podwyższona temperatura, kaszel, problem z oddychaniem, utrata węchu lub smaku, itd.) w ciągu 14 dni poprzedzających datę rajdu
  4. nie miał kontaktu z osobą zakażoną SARS-CoV-2 lub wykazującą objawy COVID-19 w ciągu 14 dni poprzedzających datę wyjazdu.
 2. W przypadku, gdy któraś z opisanych w pkt. 1 lit. a-d okoliczności wystąpi u uczestnika przed rozpoczęciem rajdu, zobowiązany jest on zrezygnować z uczestnictwa w wyjeździe i poinformować o tym fakcie organizatora mailowo na adres rajdy@skpg.gliwice.pl
 3. Uczestnicy zobowiązani są posiadać przy sobie osobiste maseczki lub inne artykuły pozwalające zasłonić usta i nos – w ilościach wystarczających na cały wyjazd.
 4. Uczestnicy zobowiązani są przestrzegać na wyjeździe zasad i ograniczeń wynikających z obowiązujących w Polsce przepisów prawa (​www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia​), zasad wprowadzonych przez gospodarzy odwiedzanych obiektów, a także do respektowania wytycznych przekazywanych przez przewodników prowadzących rajd.
 5. Uczestnik zobowiązany jest zgłosić przewodnikowi prowadzącemu trasę rajdu, jeśli w trakcie wyjazdu poczuje osłabienie, duszności czy inne niepokojące objawy. Pozwoli to objąć taką osobę odpowiednią opieką i podjąć środki ostrożności zalecane przez służby sanitarne.
 6. Jeśli u osoby biorącej udział w rajdzie, w ciągu 14 dni od jego zakończenia wystąpią objawy COVID-19, osoba ta zobowiązana jest niezwłocznie poinformować o tym fakcie właściwą miejscowo stację sanitarno-epidemiologiczną, a także organizatora – SKPG “Harnasie” na adres mailowy: rajdy@skpg.gliwice.pl oraz podjąć niezbędne kroki wg. wytycznych GIS: https://www.gov.pl/web/koronawirus
 7. Organizator zobowiązuje się traktować każde zgłoszone podejrzenia zakażenia na wyjeździe z  pełną powagą. Przygotowane procedury zakładają telefoniczne informowanie uczestników rajdu o możliwym kontakcie z wirusem, a także przekazywanie listy uczestników rajdu i kontaktu do nich, właściwej miejscowo stacji sanitarno-epidemiologicznej.

Zapraszamy na kurs przewodników beskidzkich osoby zamieszkujące miasta regionu: Gliwice, Katowice, Zabrze, Bytom, Tarnowskie Góry, Ruda Śląska, Sosnowiec, Rybnik, Żory, Chorzów, Świętochłowice, Siemianowice Śląskie, Mysłowice, Mikołów, Piekary Śląskie, Czeladź, Będzin, Dąbrowa Górnicza, Wodzisław Śląski, Jastrzębie Zdrój, Knurów, Tychy, Jaworzno.