Rajdowe aktualności

Rajd Złota Jesień z Harnasiem na Dzikim Zachodzie 2020

Aktualizacja 2020-10-25: Z powodu wprowadzonych obostrzeń w związku z przeciwdziałaniem epidemii koronawirusa zawieszamy organizację naszych rajdów. Zachęcamy do śledzenia naszych działań – wrócimy do organizowania dla Was rajdów, gdy sytuacja pozwoli na ich bezpieczne przeprowadzenie

Pod długiej przerwie spowodowanej wstrętnym bakcylem wznawiamy naszą działalność rajdową i po raz drugi zapraszamy Was na skąpany w promieniach południowego słońca Dziki Zachód 🙂 Już 10 października wspólnie udamy się w Góry Kamienne i Wałbrzyskie by odkrywać nieznane szerszej publiczności trakty!

Meta rajdu zlokalizowana zostanie w Schronisku PTTK Andrzejówka. Tym razem z uwagi na pandemię ilość osób na rajdzie zostanie ograniczona do 15 zaś wyżywienie każdy uczestnik musi zapewnić sobie we własnym zakresie… ale nie martwcie się! Kuchnia w Andrzejówce działa w soboty do 22! Na rajd nie zapomnijcie zabrać elementów stroju, które kojarzą się Wam z Dzikim Zachodem 😃
Dokładne informacje, jak należy przygotować się do rajdu i co ze sobą zabrać, znajdziecie w naszym Rajdowym ABC (link poniżej ⬇), przekażą je wam także organizatorzy na podany przy zapisach mail.
Do zobaczenia na rajdzie!

👣 Trasa na sobotę: Boguszów-Gorce – Dzikowiec – Lesista Wielka – Sokołowsko – Andrzejówka (ok. 17km, 6h).
Dla chętnych trasa na niedzielę: Andrzejówka – Jeleniec – Jałowce – Borowa – Wałbrzych (ok. 15 km, 5h).
Trasa niedzielna może ulec zmianie na skutek sobotnich decyzji i indywidualnych potrzeb i wolnych wniosków uczestników 😃

🚉 Proponowany dojazd:
Katowice 5:32
Wrocław Główny 7:53 – 8:35
Boguszów-Gorce 10:01
Z uwagi na obowiązkową rezerwację miejsc w pociągach PKP Intercity przewodnicy będą na Was czekali we Wrocławiu Głównym – spotykamy się w ostatnim wagonie pociągu „Szklarka”, którego stacją docelową jest Szklarska Poręba Górna.

Koszt uczestnictwa w rajdzie:
• 25 zł. Opłatę za rajd należy wnieść na konto Stowarzyszenia SKPG „Harnasie” do 7.10.2020 r. po potwierdzeniu przez organizatorów rajdu Waszego zgłoszenia.
W cenie rajdu zapewniamy pełną opiekę przewodnicką oraz nocleg w warunkach turystycznych (kanadyjki na andrzejówkowej najwyższej kondygnacji 🙂 ).
Cena nie zawiera kosztów dojazdu ani ubezpieczenia.

💲Dane do przelewu
Stowarzyszenie SKPG „Harnasie”,
82 2530 0008 2007 1037 7414 0001 (Nest Bank)
ul. Zwycięstwa 1,
44-100 Gliwice
(tytuł przelewu: „imię i nazwisko – Jesień z Harnasiem 2020”)
Potwierdzenie przelewu prześlij nam w odpowiedzi na maila z potwierdzeniem zapisu.

📝 Zapisy (do 7.10)
➡ https://www.skpg.gliwice.pl/rajdy-piesze/zapisy-na-rajd/
Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania, to nie wahaj się, tylko pisz na rajdy@skpg.gliwice.pl 🙂

Przydatne linki:
➡ Regulamin: https://www.skpg.gliwice.pl/rajdy-piesze/regulamin-rajdow/
➡ Rajdowe ABC: https://www.skpg.gliwice.pl/rajdy-piesze/rajdowe-abc/
➡ Grupa na FB Rajdy Harnasiowe: https://www.facebook.com/groups/351626578931526

Warunki uczestnictwa i wytyczne sanitarne

 1. Uczestnik poprzez zapisanie się na rajd i wzięcie w nim udziału potwierdza, że wg. swojej najlepszej wiedzy:
  1. nie jest zakażony wirusem SARS-CoV-2,
  2. nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym,
  3. nie miał żadnych symptomów COVID-19 (podwyższona temperatura, kaszel, problem z oddychaniem, utrata węchu lub smaku, itd.) w ciągu 14 dni poprzedzających datę rajdu
  4. nie miał kontaktu z osobą zakażoną SARS-CoV-2 lub wykazującą objawy COVID-19 w ciągu 14 dni poprzedzających datę wyjazdu.
 2. W przypadku, gdy któraś z opisanych w pkt. 1 lit. a-d okoliczności wystąpi u uczestnika przed rozpoczęciem rajdu, zobowiązany jest on zrezygnować z uczestnictwa w wyjeździe i poinformować o tym fakcie organizatora mailowo na adres rajdy@skpg.gliwice.pl
 3. Uczestnicy zobowiązani są posiadać przy sobie osobiste maseczki lub inne artykuły pozwalające zasłonić usta i nos – w ilościach wystarczających na cały wyjazd.
 4. Uczestnicy zobowiązani są przestrzegać na wyjeździe zasad i ograniczeń wynikających z obowiązujących w Polsce przepisów prawa (​www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia​), zasad wprowadzonych przez gospodarzy odwiedzanych obiektów, a także do respektowania wytycznych przekazywanych przez przewodników prowadzących rajd.
 5. Uczestnik zobowiązany jest zgłosić przewodnikowi prowadzącemu trasę rajdu, jeśli w trakcie wyjazdu poczuje osłabienie, duszności czy inne niepokojące objawy. Pozwoli to objąć taką osobę odpowiednią opieką i podjąć środki ostrożności zalecane przez służby sanitarne.
 6. Jeśli u osoby biorącej udział w rajdzie, w ciągu 14 dni od jego zakończenia wystąpią objawy COVID-19, osoba ta zobowiązana jest niezwłocznie poinformować o tym fakcie właściwą miejscowo stację sanitarno-epidemiologiczną, a także organizatora – SKPG “Harnasie” na adres mailowy: rajdy@skpg.gliwice.pl oraz podjąć niezbędne kroki wg. wytycznych GIS: https://www.gov.pl/web/koronawirus
 7. Organizator zobowiązuje się traktować każde zgłoszone podejrzenia zakażenia na wyjeździe z  pełną powagą. Przygotowane procedury zakładają telefoniczne informowanie uczestników rajdu o możliwym kontakcie z wirusem, a także przekazywanie listy uczestników rajdu i kontaktu do nich, właściwej miejscowo stacji sanitarno-epidemiologicznej.

Zapraszamy na kurs przewodników beskidzkich osoby zamieszkujące miasta regionu: Gliwice, Katowice, Zabrze, Bytom, Tarnowskie Góry, Ruda Śląska, Sosnowiec, Rybnik, Żory, Chorzów, Świętochłowice, Siemianowice Śląskie, Mysłowice, Mikołów, Piekary Śląskie, Czeladź, Będzin, Dąbrowa Górnicza, Wodzisław Śląski, Jastrzębie Zdrój, Knurów, Tychy, Jaworzno.