Rajdowe aktualności

Złota Jesień z Harnasiem na Dzikim Zachodzie 2021

W tym roku po raz trzeci zapraszamy Was na skąpany w promieniach południowego słońca Dziki Zachód 🙂 Już 9 października wspólnie udamy się w Góry Sowie by odkrywać bardziej lub i mniej znane szerszej publiczności trakty!
Tym razem meta rajdu zlokalizowana zostanie w Bielawie w Pokojach Gościnnych „Bena”. W przeciwieństwie do zeszłorocznego rajdu ilość uczestników nie jest ograniczona ale na łóżkach zmieści się jedynie 20 wytrwałych wędrowców 🙂 Podobnie, jak w zeszłym roku, nie zapewniamy wyżywienia ale mamy pewną koncepcję wspólnej obiadokolacji, którą przedstawimy osobom zapisanym mailowo 😃 Na rajd nie zapomnijcie zabrać elementów stroju, które kojarzą się Wam z Dzikim Zachodem 😃
Dokładne informacje, jak należy przygotować się do rajdu i co ze sobą zabrać, znajdziecie w naszym Rajdowym ABC (link poniżej ⬇), przekażą je wam także organizatorzy na podany przy zapisach mail.
Do zobaczenia na rajdzie!
👣 Trasa na sobotę: Nowa Ruda Zdrojowisko – Kalenica – Schronisko PTTK Zygmuntówka – Bielawa (ok. 17km, 6h).
Trasa niedzielna zostanie ustalona w oparciu o zdiagnozowane w sobotę (a nawet w niedzielny poranek) potrzeby i możliwości uczestników 😃
🚉 Proponowany dojazd z Katowic:
Katowice 5:07
Opole Główne 6:24 – 6:53
Kłodzko Główne 9:04 – 10:16
Nowa Ruda Zdrojowisko 10:47
🚉 Proponowany dojazd z Wrocławia:
Wrocław Główny 8:21
Kłodzko Główne 9:51 – 10:16
Nowa Ruda Zdrojowisko 10:47
Przewodnicy będą na Was czekali w Kłodzku Głównym – spotykamy się w ostatnim wagonie pociągu osobowego „Bystrzyca”, jadącego w stronę Wałbrzycha i Wrocławia.
Koszt uczestnictwa w rajdzie:
• 55 zł. Opłatę za rajd należy wnieść na konto stowarzyszenia SKPG „Harnasie” do 6.10.2020 r. po potwierdzeniu przez organizatorów rajdu Waszego zgłoszenia.
W cenie rajdu zapewniamy pełną opiekę przewodnicką oraz nocleg (dla pierwszych 20 osób na łóżkach. Kolejni chętni muszą oprócz śpiworów zabrać karimaty 😛 )
Cena nie zawiera kosztów dojazdu ani ubezpieczenia.
💲Dane do przelewu
Studenckie Koło Przewodników Górskich „Harnasie”
82 2530 0008 2007 1037 7414 0001 (Nest Bank)
ul. Zwycięstwa 1,
44-100 Gliwice
(tytuł przelewu: „imię i nazwisko – Jesień z Harnasiem 2021”)
Potwierdzenie przelewu prześlij nam w odpowiedzi na maila z potwierdzeniem zapisu.
Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania, to nie wahaj się, tylko pisz na rajdy@skpg.gliwice.pl 🙂

Warunki uczestnictwa i wytyczne sanitarne

 1. Uczestnik poprzez zapisanie się na rajd i wzięcie w nim udziału potwierdza, że wg. swojej najlepszej wiedzy:
  1. nie jest zakażony wirusem SARS-CoV-2,
  2. nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym,
  3. nie miał żadnych symptomów COVID-19 (podwyższona temperatura, kaszel, problem z oddychaniem, utrata węchu lub smaku, itd.) w ciągu 14 dni poprzedzających datę rajdu
  4. nie miał kontaktu z osobą zakażoną SARS-CoV-2 lub wykazującą objawy COVID-19 w ciągu 14 dni poprzedzających datę wyjazdu.
 2. W przypadku, gdy któraś z opisanych w pkt. 1 lit. a-d okoliczności wystąpi u uczestnika przed rozpoczęciem rajdu, zobowiązany jest on zrezygnować z uczestnictwa w wyjeździe i poinformować o tym fakcie organizatora mailowo na adres rajdy@skpg.gliwice.pl
 3. Uczestnicy zobowiązani są posiadać przy sobie osobiste maseczki lub inne artykuły pozwalające zasłonić usta i nos – w ilościach wystarczających na cały wyjazd.
 4. Uczestnicy zobowiązani są przestrzegać na wyjeździe zasad i ograniczeń wynikających z obowiązujących w Polsce przepisów prawa (​www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia​), zasad wprowadzonych przez gospodarzy odwiedzanych obiektów, a także do respektowania wytycznych przekazywanych przez przewodników prowadzących rajd.
 5. Uczestnik zobowiązany jest zgłosić przewodnikowi prowadzącemu trasę rajdu, jeśli w trakcie wyjazdu poczuje osłabienie, duszności czy inne niepokojące objawy. Pozwoli to objąć taką osobę odpowiednią opieką i podjąć środki ostrożności zalecane przez służby sanitarne.
 6. Jeśli u osoby biorącej udział w rajdzie, w ciągu 14 dni od jego zakończenia wystąpią objawy COVID-19, osoba ta zobowiązana jest niezwłocznie poinformować o tym fakcie właściwą miejscowo stację sanitarno-epidemiologiczną, a także organizatora – SKPG “Harnasie” na adres mailowy: rajdy@skpg.gliwice.pl oraz podjąć niezbędne kroki wg. wytycznych GIS: https://www.gov.pl/web/koronawirus
 7. Organizator zobowiązuje się traktować każde zgłoszone podejrzenia zakażenia na wyjeździe z  pełną powagą. Przygotowane procedury zakładają telefoniczne informowanie uczestników rajdu o możliwym kontakcie z wirusem, a także przekazywanie listy uczestników rajdu i kontaktu do nich, właściwej miejscowo stacji sanitarno-epidemiologicznej.

Zapraszamy na kurs przewodników beskidzkich osoby zamieszkujące miasta regionu: Gliwice, Katowice, Zabrze, Bytom, Tarnowskie Góry, Ruda Śląska, Sosnowiec, Rybnik, Żory, Chorzów, Świętochłowice, Siemianowice Śląskie, Mysłowice, Mikołów, Piekary Śląskie, Czeladź, Będzin, Dąbrowa Górnicza, Wodzisław Śląski, Jastrzębie Zdrój, Knurów, Tychy, Jaworzno.