Danielkowy Zlot Gwiaździsty

 

Edycja 2017: Informacje | Zapisy

 

 

Już od kilku lat, tradycyjnie w ostatni weekend sierpnia, odbywa się Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej Danielka (http://festiwal.danielka.com.pl/). Piosenki turystycznej najlepiej słucha się w górach – co do tego nie ma żadnych wątpliwości, dlatego w ramach festiwalu organizowany jest Danielkowy Zlot Gwiaździsty – cykl rajdów, których zwieńczeniem jest dotarcie do Chałupy Chemików i udział w festiwalu.

Aby być na bieżąco z wiadomościami odnośnie zlotu, warto śledzić też jego profil na Facebooku: https://www.facebook.com/DanielkowyZlotGwiazdzisty/

Informacje

W tym roku festiwal trwa od 25 do 27 sierpnia. Aby dotrzeć na niego z odpowiednim turystycznym nastawieniem, proponujemy trzy trasy: pierwsza z nich wyruszy we wtorek, 22 sierpnia 2017, aby po czterech dniach wędrówki dotrzeć na akurat rozpoczynające się danielkowe koncerty. Poza nią, oferujemy również dwie trasy startujące 24 sierpnia: pieszą i rowerową.

 

 

Co jest w cenie rajdu?

Uczestnikom wszystkich trzech tras zapewniamy:
* Pełną opiekę przewodnicką
* Nocleg na Przysłopie Potóckim wraz z ciepłym wieczornym posiłkiem i śniadaniem
* Transport namiotów z miejsca startu na Danielkę
* Ciepły prysznic w piątek po dotarciu na metę
* Miejsce na rozbicie namiotu w specjalnym sektorze w trakcie festiwalu
* Niższą cenę za rozbicie namiotu przy Chałupie Chemików – tylko 10 złotych!

Dodatkowo, dla uczestników trasy 1:
* Zwiedzanie Muzeum i Browaru Żywiec w obniżonej cenie (standardowo w cenie 25 zł jest samo Muzeum, więc uczestnicy rajdu zwiedzają Browar za darmo!)
* Noclegi na Hali Górowej oraz Zagroniu, z ciepłym wieczornym posiłkiem i śniadaniem

 

Trasa 1: „Rozśpiewane owieczki”
Start 22.08.2017

Czterodniowa trasa, którą zaczynamy – na dobry początek – od zwiedzania Muzeum oraz Browaru Żywiec, gdzie poznamy się degustując złocisty trunek. Gdy już wyruszymy na szlak, trasa poprowadzi nas przez jedne z najwyższych fragmentów Beskidu Żywieckiego, z których widać jak na dłoni Babią Górę, Tatry, oraz góry Słowacji. Wokół naszego szlaku rozłożyły się malownicze hale, na których będziemy mogli wygrzać się w słońcu i posłuchać świerszczy. Wszystkie noclegi w ramach tej trasy zorganizowane są w chatkach studenckich i bazach namiotowych – wyjątkowych miejscach, które poza noclegiem oferują również jedyny w swoim rodzaju klimat i niecodzienną atmosferę. Warto je odwiedzić, szczególnie że niektóre z nich czynne są tylko w czasie wakacji! Dodatkowo, w czwartkowy wieczór spotkamy się z pozostałymi trasami naszego rajdu, by wspólnie posiedzieć przy ognisku i rozgrzać struny głosowe przed festiwalem.

Szczegółowy plan:
Dzień 1: Zwiedzanie Browaru Żywiec* – Korbielów – Hala Górowa
Dzień 2: Hala Górowa – Pilsko – Hala Rysianka – Chata na Zagroniu
Dzień 3: Chata na Zagroniu – Ujsoły – Muńcuł – Rycerzowa – Przysłop Potócki
Dzień 4: Przysłop Potócki – Młada Hora – Chałupa Chemików

Koszt uczestnictwa: 140 zł 130 zł!
*zwiedzane Muzeum i Browaru Żywiec płatne na miejscu 25 zł

 

Trasa 2: „Raczańską granią”
Start 24.08.2017

Nie możesz wyjść na szlak już we wtorek? Nic straconego! Idąc trasą dwudniową przejdziemy dnem Worka Raczańskiego, które jest jednocześnie granicą polsko-słowacką, przemierzymy szlak prowadzący przez hale, na których nadal prowadzony jest wypas owiec, a w czwartkowy wieczór spotkamy się z pozostałymi trasami aby wspólnie pośpiewać przy ognisku i nastawić się na zbliżający się wielkimi krokami festiwal. Drugiego dnia przejdziemy najkrótszą trasą do Danielki, aby nie przegapić żadnych z czekających tam na nas atrakcji.

Szczegółowy plan:
Dzień 1: Rycerka Górna – Wielka Racza – Przegibek – Przysłop Potócki
Dzień 2: Przysłop Potócki – Młada Hora – Chałupa Chemików

Koszt uczestnictwa: 30 zł 25 zł!

 

Trasa 3: „Doliny i bezdroża” (TRASA ROWEROWA)
Start 24.08.2017

Jeśli od pieszej wędrówki wolisz jazdę rowerem, również mamy dla Ciebie propozycję. Zabierz się z nami na wycieczkę pograniczem Beskidu Śląskiego i Żywieckiego! Przez dwa dni przejedziemy się po wszystkich możliwych rodzajach nawierzchni – od asfaltu, przez drogi szutrowe aż po leśne ścieżki. Po drodze odwiedzimy kilka wartych uwagi miejsc, a czwartkowy wieczór spędzimy wspólnie z trasami pieszymi przy ognisku na Przysłopie Potóckim.

Szczegółowy plan:
Dzień 1: Cięcina – Gańczorka – Koczy Zamek – Laliki – Sól – Rycerka Kolonia – Przysłop Potócki
Dzień 2: Przysłop Potócki – Rycerki – Rajcza – Kręcichwosty – Ujsoły – Soblówka – Muńcuł – Danielka

Koszt uczestnictwa: 30 zł 25 zł!


Zapisy

Oferta specjalna!
Z okazji dłuuugiego weekendu mamy dla Was niespodziankę. Postanowiliśmy obniżyć cenę rajdu. Zapisz się jeszcze dziś, i zapłać 130 złotych za trasę czterodniową, lub 25 złotych za trasy dwudniowe!
Potrafisz na czymś grać? Daj nam znać przy zapisach i zabierz instrument ze sobą, a zdradzimy szczegóły specjalnej oferty dla grajków 🙂

Zapisy na rajd odbywają się drogą mailową, przez wysłanie wiadomości na adres: rajdy@skpg.gliwice.pl

W treści maila prosimy umieścić:

  • Imię i nazwisko
  • Wybraną trasę
  • Numer telefonu
  • Czy jesteś studentem
  • W załączniku: potwierdzenie przelewu

 

Dane do przelewu:

Stowarzyszenie SKPG Harnasie,
58 1540 1128 2062 9157 8154 0001 (Bank Ochrony Środowiska S.A.)
ul. Zwycięstwa 1,
44-100 Gliwice
(tytuł przelewu: „imię i nazwisko – Danielkowy Zlot Gwiaździsty”)

Wyślij znajomemu


Zapraszamy na kurs przewodników beskidzkich osoby zamieszkujące miasta regionu: Gliwice, Katowice, Zabrze, Bytom, Tarnowskie Góry, Ruda Śląska, Sosnowiec, Rybnik, Żory, Chorzów, Świętochłowice, Siemianowice Śląskie, Mysłowice, Mikołów, Piekary Śląskie, Czeladź, Będzin, Dąbrowa Górnicza, Wodzisław Śląski, Jastrzębie Zdrój, Knurów, Tychy, Jaworzno.