Danielkowy Zlot Gwiaździsty

 

O zlocie | 2018 | 2017 | 2015 | 2014 | Zapisy

 


O zlocie

Już od wielu lat, tradycyjnie w ostatni weekend sierpnia, odbywa się Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej Danielka (http://festiwal.danielka.com.pl/). Historia festiwalu sięga roku 1986, kiedy to zorganizowano pierwszą jego edycję. Łącznie odbyło się 6 wydań festiwalu, po czym nastąpiły 22 lata długiej przerwy. W 2013 roku Stowarzyszenie „Chałupa Chemików”, przy współudziale Stowarzyszenia CDN Pro-Kulturamedia, podjęły się organizacji siódmej edycji festiwalu pod hasłem Danielka – Reaktywacja. Ta okazała się pełnym sukcesem, dzięki czemu festiwal powrócił do kalendarza wakacyjnych imprez. W ramach festiwalu od ósmej jego edycji organizowany jest też Danielkowy Zlot Gwiaździsty – cykl rajdów, których zwieńczeniem jest dotarcie do Chałupy Chemików i udział w festiwalu. Forma rajdów każdego roku jest nieco inna, lecz zawsze mają jedną cechę wspólną: pozwalają spędzić kilka dni przed festiwalem na górskich szlakach, poznać nowych fanów piosenki turystycznej, i spędzić kilka przyjemnych wieczorów przy ognisku i muzyce jeszcze przed rozpoczęciem Danielki.

Aby być na bieżąco z wiadomościami odnośnie zlotu, warto śledzić też jego profil na Facebooku: https://www.facebook.com/DanielkowyZlotGwiazdzisty/

Danielkowy Zlot Gwiaździsty 2018

Plan na koniec sierpnia 2018 mamy następujący:

17-19.08.2018: 25. Gorcstok
17-27.08.2018: 4. Danielkowy Zlot Gwiaździsty – Z Gorcstoku na Danielkę
24-27.08.2018: 12. Festiwal Danielka

W tym roku powracamy do formuły „Z Gorcstoku na Danielkę” – tygodniowej trasy łączącej oba festiwale. Ponad tydzień czasu w górach, w festiwalowej atmosferze, doborowym towarzystwie i bez konieczności powrotu na niziny – to jest nasza oferta na spędzenie końcówki najbliższych wakacji! Nie zapominamy również o tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na spędzenie 10 dni poza domem i cywilizacją: rajd będzie podzielony na 3 niezależne od siebie moduły, aby przy braku czasu można było nie iść na całą trasę, a jedynie wybrać sobie jej fragment.

Moduł 1 – zawiera dotarcie na Gorcstok, udział w samym festiwalu oraz przejście przez masyw Gorców.
Moduł 2 – pozostaje na razie niespodzianką 🙂
Moduł 3 – wędrówka po Worku Raczańskim, udział w Danielce oraz powrót „do cywilizacji”

Szczegółowe informacje pojawią się w terminie bliższym festiwalowi.

Danielkowy Zlot Gwiaździsty 2017

Edycja 2017 już za nami! Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, dostępnej na naszym Facebooku!

W 2017 roku festiwal trwał od 25 do 27 sierpnia. Aby dotrzeć na niego z odpowiednim turystycznym nastawieniem, po roku przerwy powróciliśmy do Danielkowego Zlotu Gwiaździstego i zaproponowaliśmy trzy trasy: pierwsza z nich miała wyruszyć we wtorek, 22 sierpnia 2017, aby po czterech dniach wędrówki dotrzeć na akurat rozpoczynające się danielkowe koncerty. Poza nią, zaoferowaliśmy również dwie trasy startujące 24 sierpnia: pieszą i rowerową. Uczestnicy, poza opieką przewodnicką, mieli także zapewniony transport namiotów ze startu rajdu na Danielkę, zniżkę na rozbicie namiotu przy Chałupie Chemików oraz śniadania na samym festiwalu. Ostatecznie ruszyła jedynie dwudniowa trasa piesza: zgromadziła ona kilkanaście osób, które po czwartkowym noclegu na Przysłopie Potóckim dotarły na festiwal i wspólnie bawiły się na nim aż do niedzieli.

Danielkowy Zlot Gwiaździsty 2015

Podobnie jak rok wcześniej, ruszyły dwie trasy – dziecięca i z Gorcstoku na Danielkę. Film z festiwalu: https://www.youtube.com/watch?v=6bzK5Ukb14o

Danielkowy Zlot Gwiaździsty 2014

Druga edycja Festiwalu po reaktywacji odbyła się wraz z pierwszym Danielkowym Zlotem Gwiaździstym.
Film podsumowujący wydarzenie: https://www.youtube.com/watch?v=WrcFWtVOCmI

Zapisy

Zapisy na Danielkowy Zlot Gwiaździsty pojawią się tutaj w terminie bliższym festiwalowi.

Wyślij znajomemu


Zapraszamy na kurs przewodników beskidzkich osoby zamieszkujące miasta regionu: Gliwice, Katowice, Zabrze, Bytom, Tarnowskie Góry, Ruda Śląska, Sosnowiec, Rybnik, Żory, Chorzów, Świętochłowice, Siemianowice Śląskie, Mysłowice, Mikołów, Piekary Śląskie, Czeladź, Będzin, Dąbrowa Górnicza, Wodzisław Śląski, Jastrzębie Zdrój, Knurów, Tychy, Jaworzno.