Rajd zimowy 2024

Data publikacji: 16-01-2024 17:47

Tym razem zapraszamy Was na zimową edycję naszego rajdu, gdzie odwiedzimy rzadko przez nas uczęszczane Gorce. W weekend 17-18 lutego czeka nas zimowa wędrówka ponad Podhalem z widokiem na ośnieżone Tatry. Oferujemy Wam 3 zróżnicowane trasy, a w tym absolutna nowość – TRASA NARCIARSKA. Meta rajdu znajduje się w gorczańskim sercu, czyli w klimatycznym schronisku młodzieżowym „Ustrzyk” w głębokiej dolinie Ochotnicy.
Oto nasze trasy do wyboru: 🥾🥾

1. Trasa „Od Turbacza wieje wiatr”
Nowy Targ – Kowaniec – Turbacz – Kiczora – Wierch Znaki – Ochotnica Górna (SM „Ustrzyk”) (16 km)

Komunikacją dojedziemy do Nowego Targu (Kowaniec) gdzie czeka nas podejście na najwyższy szczyt Gorców – Turbacz (1310 m n.p.m.). Tam również odwiedzimy schronisko PTTK na Turbaczu. Po krótkim odpoczynku ruszymy fragmentem Głównego Szlaku Beskidzkiego przez malowniczą Halę Długą na Kiczorę skąd zejdziemy przez Wierch Znaki do Ochotnicy Górnej.

2. Trasa „Gorczańska wyrypa”
Przeł. Snozka – Wdżar – Lubań – Runek – Ochotnica Górna (SM „Ustrzyk”) (20 km)

Komunikacją dojedziemy do Kluszkowców na przejezdną przełęcz Snozka. Stamtąd udamy się na pozostałości dawnego wulkanu – Wżdzar, gdzie będziecie mogli zaobserwować magnetyczne anomalie. Pozostawiając za sobą widok na Jezioro Czorsztyńskie i Pieniny udamy się szlakiem niebieskim na Lubań. Tam odwiedzimy bazę namiotową krakowskich studentów (zimą nieczynną) i wejdziemy na wieżę widokową. Na koniec czeka nas przejście Głównym Szlakiem Beskidzkim, aż dojdziemy do Przeł. Knurowskiej skąd udamy się wprost do naszej mety w Ochotnicy Górnej.

3. Trasa „Narciarz”
Koninki – Turbacz – Obidowiec – Tobołów – Koninki (16 km)

Samochodami dojedziemy do parkingu przy ośrodku narciarskim Tobołów w Koninkach. Stamtąd podejdziemy na nartach niebieskim szlakiem do schroniska na Turbaczu. Po przerwie w schronisku zdejmujemy foki i ruszmy w dół! Przejedziemy ze szczytu Turbacza w kierunku Obidowca i odbijemy na Tobołów. Stamtąd trasą narciarską zjedziemy z powrotem do Koninek. Na koniec przejedziemy samochodami na metę. UWAGA! Od uczestników wymagana jest znajomość podstaw obsługi sprzętu do skitouringu i umiejętność zjazdu nartostradą koloru czerwonego. (LIMIT ZAPISÓW: 10 osób)

Jeżeli jesteś zainteresowany wypożyczeniem sprzętu skitourowego, napisz o tym podczas zapisów. We współpracy z https://www.pozyczam.katowice.pl możemy wypożyczyć sprzęt dla Ciebie w korzystniejszej cenie.

🚂 Miejsce zbiórki oraz szczegóły dojazdu przedstawimy zapisanym w wiadomości e-mail.

💰 Koszt uczestnictwa w rajdzie

przy płatności przelewem:
75 zł – studenci
85 zł – niestudenci

przy płatności na mecie:
85 zł – studenci
95 zł – niestudenci

💲 Zachęcamy do wcześniejszego przelewu, ułatwi to kwestie organizacyjne.

⏰ Płatności przyjmujemy do środy (14 lutego) przed rajdem, do godziny 23:59.

📧 W cenie rajdu zapewniamy: pełną opiekę przewodnicką, nocleg w warunkach turystycznych oraz ciepły posiłek na mecie rajdu!

ℹ Cena nie zawiera kosztów dojazdu ani ubezpieczenia.
📥 Zapisy przyjmujemy poprzez formularz na stronie: https://www.skpg.gliwice.pl/rajdy-piesze/zapisy-na-rajd/
(w razie problemów prosimy o kontakt na adres e-mail rajdy@skpg.gliwice.pl)

Dane do przelewu (do środy, godz. 23:59):
82 2530 0008 2007 1037 7414 0001 (NEST Bank)
Stowarzyszenie SKPG Harnasie
ul. Zwycięstwa 1, 44-100 Gliwice
Tytuł: Rajd zimowy – imię i nazwisko

Przydatne linki:
▶ Regulamin: https://www.skpg.gliwice.pl/rajdy-piesze/regulamin-rajdow/
▶ Rajdowe ABC: https://www.skpg.gliwice.pl/rajdy-piesze/rajdowe-abc/
▶ Grupa na FB „Rajdy Harnasiowe”: https://www.facebook.com/groups/351626578931526

Zapraszamy na kurs przewodników beskidzkich osoby zamieszkujące miasta regionu: Gliwice, Katowice, Zabrze, Bytom, Tarnowskie Góry, Ruda Śląska, Sosnowiec, Rybnik, Żory, Chorzów, Świętochłowice, Siemianowice Śląskie, Mysłowice, Mikołów, Piekary Śląskie, Czeladź, Będzin, Dąbrowa Górnicza, Wodzisław Śląski, Jastrzębie Zdrój, Knurów, Tychy, Jaworzno.