Mamuty żyją

Jakiś czas temu co roku odbywał się Rajd Śladami Mamuta. W założeniach była to impreza pozwalająca młodym Harnasiom na poznanie swych starszych, często znanych jedynie z opowiadań, kolegów. Trudno powiedzieć, czy te założenia się sprawdziły, ale w ten sposób pojawiła się w Kole frakcja Mamutów. Dla tej grupy (ale nie tylko) wydawane jest pisemko Mammuthus Montanus.

Kryteria przynależności do tej grupy nie były jasno sprecyzowane aż do Rajdu AD 1995, na którym Jacek Ginter zaprezentował poniższy algorytm obliczania współczynnika zmamucenia.

Na kolejnych rajdach proponowano różne modyfikacje algorytmu np. dodatkowe punkty za udokumentowaną kochankę, obniżenie lub podwyższenie granicy 40 punktów itp., jednak autor algorytmu nie wprowadził do niego oficjalnych poprawek.


Algorytm obliczania stopnia zmamucenia

int wsp_zmam;     /* współczynnik zmamucenia */
int wiek;       /* wiek osobnika w latach */
int staż;       /* staż osobnika w SKPG w latach */
int sam, małż, il_dz; /* samochód, małżeństwo, ilość dzieci */

wsp_zmam = wiek + staż;
if (sam == TRUE)
 wsp_zmam++;
if (małż == TRUE)
 wsp_zmam++;
wsp_zmam += il_dz;
if (wsp_zmam > 60)
 printf ("Jesteś dinozaurem");
else
 if (wsp_zmam > 40)
  printf ("Jesteś mamutem");
 else
  printf ("Jesteś dopiero kandydatem na mamuta");


Zapraszamy na kurs przewodników beskidzkich osoby zamieszkujące miasta regionu: Gliwice, Katowice, Zabrze, Bytom, Tarnowskie Góry, Ruda Śląska, Sosnowiec, Rybnik, Żory, Chorzów, Świętochłowice, Siemianowice Śląskie, Mysłowice, Mikołów, Piekary Śląskie, Czeladź, Będzin, Dąbrowa Górnicza, Wodzisław Śląski, Jastrzębie Zdrój, Knurów, Tychy, Jaworzno.