Wyjazdy cykliczne

Studenckie Koło Przewodników Górskich „Harnasie” kilka razy w roku organizuje weekendowe piesze wycieczki w góry, zwane rajdami. Celem tych wyjazdów są najbliższe naszemu sercu Beskidy, a wycieczki prowadzone są przez wykwalifikowanych przewodników.

W rajdzie udział wziąć może każdy. Wystarczy tylko plecak, śpiwór, wygodne buty i dużo dobrego humoru. Zwyczajowo proponujemy uczestnikom kilka tras, o różnym stopniu trudności. Staramy się urozmaicać górską wędrówkę przygotowując rajdy tematyczne. Jeśli chcesz przenieść się w świat baśni, zatańczyć salsę lub uścisnąć łapę żelkowego misia, koniecznie wybierz się z nami na Rajd!

Poniżej prezentujemy nasz żelazny repertuar rajdów, w którym na pewno znajdziesz coś dla siebie. Szczegółów poszczególnych rajdów szukaj w harmonogramie oraz w ogłoszeniach na stronie głównej na kilka tygodni przed rajdem.

  • Złota Jesień z Harnasiem

Rajd Złota Jesień z Harnasiem

Zaczynamy rok akademicki od mocnego uderzenia! Już w październiku zabieramy Cię na pierwszy rajd. Jesień to jeden z najlepszych okresów na wyjazdy w góry, gdyż kolorowe krajobrazy złotej polskiej jesieni tworzą niezapomniany nastrój. Jest to więc świetny moment, żeby wyskoczyć gdzieś na weekend, odprężyć się, podziwiać widoki, nawiązać nowe znajomości. Góry są do tego idealnym miejscem – przyjedź i przekonaj się sam!

  •  Studenci Górom

Przegapiłeś „Złotą Jesień z Harnasiem”? Nic straconego! Rajd Studenci Górom również odbywa się jesienią. Dni są jeszcze wystarczająco długie, żeby przemierzać beskidzkie szlaki i cieszyć się widokami. Późne poranki sprzyjają m.in. niedzielnym wyjściom na wschody słońca, choć nie brakuje również innych atrakcji.

Śnieżynka

  •  Rajd Zimowy

Organizowany w styczniu lub w lutym. Jeśli nie straszny Ci śnieg i mróz, to ten rajd jest właśnie dla Ciebie! Beskidy  zimą są równie piękne, a wędrowanie po zaśnieżonych szlakach dostarcza wiele przyjemności. Po wędrówce w zimowej scenerii na mecie rozgrzeją Cię gorąca herbata i dźwięki gitary.

Krokus

 

  •  Rajd na Powitanie Wiosny

Rajd organizowany – a jakże – w marcu lub w kwietniu. Wiosnę witamy z rozmachem i tak jak najbardziej lubimy – na szlaku. Topniejący śnieg i przyroda budząca się do życia zachęcają, aby założyć plecak i wyruszyć w góry. Na rajdzie nie zabraknie też czasu, aby ogrzać się w promieniach wiosennego słońca.

  • Rajd Igrowy

    Igry

Jest to impreza wyjazdowa z okazji jedynych w swoim rodzaju gliwickich juwenaliów, czyli IGRÓW. Wyjazd jest organizowany przy współpracy z AKT Watra w weekend poprzedzający gliwickie święto studentów. Na mecie rajdu, którą zgodnie z tradycją co roku jest Chatka AKT na Pietraszonce niedaleko Baraniej Góry, odbywają się liczne konkursy i zabawy igrowe.

  •    Rajd Letni

Kiedy emocje związane z sesją już opadną można pomyśleć o tym jak rozpocząć wakacje. Mamy dla Ciebie propozycję nie do odrzucenia. A może by tak rzucić wszystko i pojechać na Rajd? Jest to doskonała okazja, aby aktywnie zacząć wakacje. Rajd organizowany jest w ramach Akcji Lato.

Drugim wyjazdem organizowanym w ramach Akcji Lato jest Danielkowy Zlot Gwieździsty. Rajd tradycyjnie odbywa się pod koniec sierpnia, a jego celem jest dotarcie do Chałupy Chemików i udział w Turystycznym Przeglądzie Piosenki Studenckiej Danielka. Oczywistym jest, że piosenki turystycznej najlepiej słucha się w górach!

  • Ekskluzywny Rajd Górski (ERG)

Impreza o tyle wyjątkowa, że wstęp na nią jest możliwy jedynie za zaproszeniem. O zaproszenia na to niezwykłe wydarzenie można ubiegać się jeżdżąc na nasze pozostałe rajdy w ciągu roku i pytając u przewodników i organizatorów. Jak przystało na wyjątkową imprezę, najczęściej odbywa się ona poza typowymi okolicami Beskidu Śląskiego, Żywieckiego i Małego. Rajd ten odbywał się już m.in. w Sudetach czy w Górach Świętokrzyskich.

 

 

Zapraszamy na kurs przewodników beskidzkich osoby zamieszkujące miasta regionu: Gliwice, Katowice, Zabrze, Bytom, Tarnowskie Góry, Ruda Śląska, Sosnowiec, Rybnik, Żory, Chorzów, Świętochłowice, Siemianowice Śląskie, Mysłowice, Mikołów, Piekary Śląskie, Czeladź, Będzin, Dąbrowa Górnicza, Wodzisław Śląski, Jastrzębie Zdrój, Knurów, Tychy, Jaworzno.