Danielkowy Zlot Gwiaździsty

O zlocie

Już od wielu lat, tradycyjnie w ostatni weekend sierpnia, odbywa się Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej Danielka (http://festiwal.danielka.com.pl/). Historia festiwalu sięga roku 1986, kiedy to zorganizowano pierwszą jego edycję. Łącznie odbyło się 6 wydań festiwalu, po czym nastąpiły 22 lata długiej przerwy. W 2013 roku Stowarzyszenie „Chałupa Chemików”, przy współudziale Stowarzyszenia CDN Pro-Kulturamedia, podjęły się organizacji siódmej edycji festiwalu pod hasłem Danielka - Reaktywacja. Ta okazała się pełnym sukcesem, dzięki czemu festiwal powrócił do kalendarza wakacyjnych imprez. W ramach festiwalu od ósmej jego edycji organizowany jest też Danielkowy Zlot Gwiaździsty - cykl rajdów, których zwieńczeniem jest dotarcie do Chałupy Chemików i udział w festiwalu. Forma rajdów każdego roku jest nieco inna, lecz zawsze mają jedną cechę wspólną: pozwalają spędzić kilka dni przed festiwalem na górskich szlakach, poznać nowych fanów piosenki turystycznej, i spędzić kilka przyjemnych wieczorów przy ognisku i muzyce jeszcze przed rozpoczęciem Danielki.

Aby być na bieżąco z wiadomościami odnośnie zlotu, warto śledzić też jego profil na Facebooku: https://www.facebook.com/DanielkowyZlotGwiazdzisty/

Chcesz o coś dopytać? Pisz śmiało wiadomość na Facebooku, lub maila na rajdy@skpg.gliwice.pl!

Danielkowy Zlot Gwiaździsty 2019

Tegoroczne festiwale zwieńczające wakacje odbywają się w następujących terminach:

16-18.08.2019: 26. Gorcstok
23-25.08.2019: 13. Festiwal Danielka

W tym roku kolejny raz organizujemy rajd w sprawdzonej formule "Z Gorcstoku na Danielkę" - tygodniowej trasy łączącej oba festiwale. Ponieważ tuż przed Gorcstokiem mamy święto 15 sierpnia, organizujemy również wspólne dojście na Gorcstok, które rozpocznie się 14 sierpnia po południu. Wobec tego, piąty Danielkowy Zlot Gwiaździsty będzie trwał od 14 do 25 sierpnia. Ponad tydzień czasu w górach, w festiwalowej atmosferze, doborowym towarzystwie i bez konieczności powrotu na niziny - to jest nasza oferta na spędzenie końcówki najbliższych wakacji! Już teraz zachęcamy do zarezerwowania sobie wolnego czasu, czy też zaplanowania urlopu 🙂

W tym roku proponujemy trasę zgoła odmienną od zeszłorocznej. Nasza wędrówka rozpocznie się w Pieninach, zostaniemy też w Gorcach nieco dłużej niż na samym festiwalu, a dużą część rajdu będziemy wędrować po Beskidzie Śląskim, swoje stopy postawimy też w Beskidzie Żywieckim. Poniżej znajduje się orientacyjny plan trasy:

  • 15.08 cz - Krościenko nad Dunajcem - Sokolica - Szafranówka - Wysoka - baza Pod Wysoką
  • 16.08 pt - przejazd do Kamienicy - Żdżar - Wierch Młynne - baza Gorc
  • 17.08 so - Festiwal Gorcstok
  • 18.08 nd - Gorc - Turbacz - Bacówka PTTK Maciejowa
  • 19.08 pn - Maciejowa - Rabka Zdrój - przejazd do Soli - Baza Namiotowa Przysłop Potócki
  • 20.08 wt - Przysłop Potócki - Przegibek - Wielka Racza - Chatka Skalanka
  • 21.08 śr - Skalanka - Sołowy Wierch - Koczy Zamek - Chatka Pietraszonka
  • 22.08 cz - Pietraszonka - Barania Góra - Skrzyczne - Buczkowice - przejazd do Mikuszowic - chatka na Rogaczu
  • 23.08 pt - Wilkowice - przejazd do Rycerki - Danielka
  • 24.08 sb i 25.08 nd - Festiwal Danielka

Plan jest wstępny i orientacyjny, trasa może ulec jeszcze drobnym modyfikacjom. Jeśli nie możesz uczestniczyć w całym rajdzie, daj nam znać - najlepiej być na całości Zlotu, ale można się dołączyć lub odłączyć w dowolnym momencie 😉

Koszty dojazdu oraz ubezpieczenia każdy pokrywa na własną rękę. Jedzenie będziemy przygotowywać razem, robiąc zrzutki na wspólne zakupy przed wizytami w sklepach. To samo dotyczy noclegów - będziemy je opłacać każdego dnia niezależnie, po dotarciu na miejsce.

Jesteś chętny? Zapraszamy do zostawienia wiadomości, albo napisania na rajdy@skpg.gliwice.pl

Jeśli chcesz, możesz zrobić nam też niespodziankę dołączając do nas na szlaku, bez wcześniejszego zapisywania się 😀

Zapisy

Rajd ruszył!
Jeśli chcesz do nas dołączyć - zapraszamy! Wystarczy że znajdziesz nas na trasie, a żeby to sobie ułatwić, odezwij się pod numer 668 607 510 (najlepiej SMS), bo z internetem i sprawdzaniem maila/Facebooka mogą być problemy 😉

Odpowiedzi na większość pytań znajdziesz w naszym Rajdowym ABC. Jeśli nie znajdziesz tam odpowiedzi, zawsze możesz je wysłać na rajdy@skpg.gliwice.pl, lub skontaktować się przez Facebooka 😉 Regulamin wyjazdów znajduje się TUTAJ.

Danielkowy Zlot Gwiaździsty 2014

Reaktywacja festiwalu, a więc jego pojawienie się w XXI wieku, odbyła się w sierpniu 2013 roku. Już rok później, w 2014, festiwalowi towarzyszył pierwszy Danielkowy Zlot Gwiaździsty. Trwał od 24 do 29 sierpnia, a uczestnicy mieli do wyboru jedną z trzech propozycji tras. Ostatecznie ruszyły dwie z nich, jedna dla dorosłych, a druga dla dzieci.

Trasa nr 1, nazwana "Chodzimy po górach i robimy różne rzeczy", była trasą integracyjną dla dzieci do lat 12. Przez całą drogę dzieciakom towarzyszł zespół muzyczny Pod Wiatr, a dotarcie na metę wiązało się też z występem drużyny rajdowej na scenie.

Uczestnicy trasy dziecięcej

Trasa "Z Gorcstoku na Danielkę" pozwoliła połączyć festiwal w Danielce, z odbywającym się tydzień wczesniej Gorcstokiem. Tutaj również rajdowiczom towarzyszyli grajkowie, tym razem był to zespół Byle do Góry.

Trasa "Z Gorcstoku na Danielkę"

Film podsumowujący wydarzenie

Danielkowy Zlot Gwiaździsty 2015

Trzecia "nowożytna" Danielka, a więc jednocześnie drugi Danielkowy Zlot Gwiaździsty. Podobnie jak rok wcześniej, z zaplanowanych trzech tras ruszyły dwie: dziecięca, skupiająca się na Beskidzie Małym, oraz dla dorosłych prowadząca z Gorcstoku na Danielkę. Wszystkie trwały w terminie 24-28 sierpnia, aczkolwiek do trasy dla dorosłych można było dołączyć w dowolnym momencie, pozwalając na udział także tym, którzy nie mogli zarezerwować całego tygodnia wolnego na zlot.

Pełna galeria zdjęć ze zlotu

Film z festiwalu przygotowany przez organizatorów

Danielkowy Zlot Gwiaździsty 2017

W 2017 roku festiwal trwał od 25 do 27 sierpnia. Aby dotrzeć na niego z odpowiednim turystycznym nastawieniem, po roku przerwy powróciliśmy do Danielkowego Zlotu Gwiaździstego i zaproponowaliśmy trzy trasy: pierwsza z nich miała wyruszyć we wtorek, 22 sierpnia 2017, aby po czterech dniach wędrówki dotrzeć na akurat rozpoczynające się danielkowe koncerty. Poza nią, zaoferowaliśmy również dwie trasy startujące 24 sierpnia: pieszą i rowerową. Uczestnicy, poza opieką przewodnicką, mieli także zapewniony transport namiotów ze startu rajdu na Danielkę, zniżkę na rozbicie namiotu przy Chałupie Chemików oraz śniadania na samym festiwalu. Ostatecznie ruszyła jedynie dwudniowa trasa piesza: zgromadziła ona kilkanaście osób, które po czwartkowym noclegu na Przysłopie Potóckim dotarły na festiwal i wspólnie bawiły się na nim aż do niedzieli.

Galeria zdjęć

Film z festiwalu

Zapraszamy do obejrzenia również galerii zdjęć dostępnej na naszym Facebooku!

Danielkowy Zlot Gwiaździsty 2018

W tym roku powróciliśmy do formuły "Z Gorcstoku na Danielkę" - tygodniowej trasy łączącej oba festiwale. Wykorzystując długi weekend, zlot rozpoczęliśmy wspólnym dojściem na Gorcstok przez Beskid Wyspowy. Wobec tego, czwarty Danielkowy Zlot Gwiaździsty trwał od 15 do 26 sierpnia. Nie zapomnieliśmy również o tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na spędzenie nawet 12 dni poza domem i cywilizacją. Cały zlot podzielony był na 4 etapy. Wyznaczyliśmy kilka miejsc, w których można było dołączyć lub odłączyć się od rajdu, aby każdy mógł dowolnie skonfigurować swój Danielkowy Zlot Gwiaździsty. Szczegółowy plan wyjazdu wraz z opisami poszczególnych odcinków znajduje się poniżej:

Część 1 - 15.08-17.08 - "Na Gorcstok": wędrówka po Beskidzie Wyspowym w kierunku festiwalu
Część 2 - 17.08-20.08 - "Z Gorcstoku": udział w Gorcstoku wraz z przejściem przez masyw Gorców
Część 3 - 20.08-22.08 - "Przez Babią Górę": przejście z Zawoi przez Królową Beskidów do Korbielowa
Część 4 - 22.08-26.08 - "Na Danielkę": trasa z Korbielowa przez Pilsko i Rysiankę na Danielkę

Galeria zdjęć z pierwszej części

Film z festiwaluZapraszamy na kurs przewodników beskidzkich osoby zamieszkujące miasta regionu: Gliwice, Katowice, Zabrze, Bytom, Tarnowskie Góry, Ruda Śląska, Sosnowiec, Rybnik, Żory, Chorzów, Świętochłowice, Siemianowice Śląskie, Mysłowice, Mikołów, Piekary Śląskie, Czeladź, Będzin, Dąbrowa Górnicza, Wodzisław Śląski, Jastrzębie Zdrój, Knurów, Tychy, Jaworzno.