Danielkowy Zlot Gwiaździsty

O zlocie
2023 - Weź udział!
Zapisy
Poprzednie edycje
O zlocie

O zlocie

Już od wielu lat, tradycyjnie w ostatni weekend sierpnia, odbywa się Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej Danielka (http://festiwal.danielka.com.pl/). Historia festiwalu sięga roku 1986, kiedy to zorganizowano pierwszą jego edycję. Łącznie odbyło się 6 wydań festiwalu, po czym nastąpiły 22 lata długiej przerwy. W 2013 roku Stowarzyszenie „Chałupa Chemików”, przy współudziale Stowarzyszenia CDN Pro-Kulturamedia, podjęły się organizacji siódmej edycji festiwalu pod hasłem Danielka - Reaktywacja. Ta okazała się pełnym sukcesem, dzięki czemu festiwal powrócił do kalendarza wakacyjnych imprez. W ramach festiwalu od ósmej jego edycji organizowany jest też Danielkowy Zlot Gwiaździsty - cykl rajdów, których zwieńczeniem jest dotarcie do Chałupy Chemików i udział w festiwalu. Forma rajdów każdego roku jest nieco inna, lecz zawsze mają jedną cechę wspólną: pozwalają spędzić kilka dni przed festiwalem na górskich szlakach, poznać nowych fanów piosenki turystycznej, i spędzić kilka przyjemnych wieczorów przy ognisku i muzyce jeszcze przed rozpoczęciem Danielki.

Aby być na bieżąco z wiadomościami odnośnie zlotu, warto śledzić też jego profil na Facebooku: https://www.facebook.com/DanielkowyZlotGwiazdzisty/

Chcesz o coś dopytać? Pisz śmiało wiadomość na Facebooku, lub maila na rajdy@skpg.gliwice.pl!

2023 - Weź udział!

Danielkowy Zlot Gwiaździsty 2023

Koronę pożegnaliśmy już oficjalnie, dzięki czemu ponownie będziemy mieli okazję spotkać się na Danielkowym Zlocie Gwiaździstym! W tym roku zapraszamy do wędrówki z nami w terminie od 19 do 25 sierpnia. Trasę rozpoczniemy od uczestnictwa w Gorcstocku, natomiast wydarzeniem zwieńczającym tygodniowy rajd będzie Festiwal Danielka, który odbywa się w dniach 25-27.08.2023 (przedłużając całe wydarzenie o kolejny weekend ;)).

Ponad tydzień czasu w górach, w festiwalowej atmosferze, doborowym towarzystwie i bez konieczności powrotu na niziny – to jest nasza oferta na spędzenie końcówki trwających właśnie wakacji! W tym roku będziemy wędrować po Gorcach, Beskidzie Wyspowym oraz Beskidzie Małym, noclegi dzieląc pomiędzy schroniskami młodzieżowymi w dolinach oraz schroniskami górskimi i chatkami studenckimi na szczytach. Ulgę dla pleców przyniesie fakt, że namiotu potrzebujemy jedynie na obu festiwalach. Z Gorca na Danielkę przeniosą się one dzięki magicznej mocy przesyłek kurierskich 😉

Nie zapominamy również o tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na spędzenie całego tygodnia poza domem i cywilizacją: istnieje możliwość dołączenia do rajdu i powrotu z niego praktycznie każdego dnia, wówczas również cena będzie proporcjonalnie obniżona. W przypadku takiej sytuacji prosimy o kontakt bezpośrednio z nami przez maila lub facebooka.

Ramowy plan wyjazdu wraz z przybliżonymi odległościami do przejścia przedstawiamy poniżej. Może on ulec zmianom w zależności od warunków pogodowych oraz decyzji prowadzących 😊
19.08: Dojazd i wejście na Gorcstock (dla chętnych – możliwy dojazd we własnym zakresie w piątek wieczorem i spotkanie z rajdowiczami w sobotę), udział w festiwalu. (7 km)
20.08: Przejście na Lubań (14 km)
21.08: Przejazd do Szczawy, dojście do Tymbarku przez Mogielicę i Łopień (27 km)
22.08: Śnieżnica, Ćwilin, zejście do Mszany Dolnej (20 km)
23.08: Szczebel, Luboń Wielki (10 km)
24.08: Przejazd, przejście na Gibasy przez Grotę Komonieckiego i Mladą Horę (16 km)
25.08: Zejście przez Łysinę na autobus, przejazd do Danielki, pierwszy dzień Festiwalu Danielka (13 km)
26.08: Drugi dzień Festiwalu Danielka (0 km :P)
27.08: Powrót do domów (6 km)

Koszt całego wydarzenia to 190 złotych (jeśli jesteś studentem) lub 220 złotych (jeśli ten etap życia jest już za Tobą). W cenie rajdu zapewniamy:
• pełną opiekę przewodnicką,
• noclegi w trakcie trasy górskiej,
• zniżkę 20 zł na rozbicie namiotu na Festiwalu Danielka oraz zniżkę 20 zł na wstęp na Festiwal.
Cena nie zawiera kosztów dojazdu oraz ubezpieczenia, nie zawiera również kosztów uczestnictwa w Festiwalu Danielka - za to trzeba zapłacić samemu, korzystając z dostępnych dla uczestników rajdu zniżek. Na przejazdy komunikacją publiczną oraz jedzenie będziemy robić zrzutki w trakcie rajdu. Dane do przelewu wyślemy w odpowiedzi zwrotnej na wypełniony formularz.

Zapisy odbywają się przez formularz w zakładce obok. Zapisy otwarte są do 4 sierpnia, wtedy jest też ostatni dzień, kiedy można zapłacić za rajd. Zachęcamy do wcześniejszych zapisów! Ułatwią one organizację 🙂
W przypadku wątpliwości lub pytań - zapraszamy do kontaktu z nami, przez messengera SKPG Harnasie, Danielkowy Zlot Gwiaździsty lub też mailowo (rajdy@skpg.gliwice.pl) 🙂

Przydatne linki:
➡ Regulamin: https://www.skpg.gliwice.pl/rajdy-piesze/regulamin-rajdow/
➡ Rajdowe ABC: https://www.skpg.gliwice.pl/rajdy-piesze/rajdowe-abc/
➡ Grupa na FB „Rajdy Harnasiowe”: https://www.facebook.com/groups/351626578931526

Zapisy

Zapisy

Zapisy na rajd odbywają się poprzez poniższy formularz. Ostateczny termin zapisów mija 4 sierpnia, aczkolwiek zachęcamy do wcześniejszego zgłaszania się - ułatwi to nam organizację 🙂 Na miejsce startu jedziemy wspólnie z Katowic, jednak jeśli mieszkasz gdzieś dalej, napisz o tym w zgłoszeniu - będziemy mogli ustalić miejsce spotkania. Jeśli potrafisz grać na jakimś instrumencie, również dopisz to do formularza w uwagach - pomoże nam to zorientować się ilu mamy muzyków na trasie, więc unikniemy konieczności niesienia nadmiaru instrumentów 😉 Po zapisaniu się, otrzymasz maila zawierającego kopię Twojego zgłoszenia. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń, a pierwszeństwo mają Ci, którzy wybierają się na cały Zlot. W ciągu kilku dni od otrzymania zgłoszenia prześlemy Ci potwierdzenie zapisu wraz z danymi do przelewu, lub informację o umieszczeniu na liście rezerwowej w przypadku braku miejsc. Odpowiedzi na większość pytań znajdziesz w naszym Rajdowym ABC. Jeśli nie znajdziesz tam odpowiedzi zawsze możesz je wysłać na rajdy@skpg.gliwice.pl 😉

Poprzednie edycje
2014
2015
2017
2018
2019
2022
2014

Danielkowy Zlot Gwiaździsty 2014

Reaktywacja festiwalu, a więc jego pojawienie się w XXI wieku, odbyła się w sierpniu 2013 roku. Już rok później, w 2014, festiwalowi towarzyszył pierwszy Danielkowy Zlot Gwiaździsty. Trwał od 24 do 29 sierpnia, a uczestnicy mieli do wyboru jedną z trzech propozycji tras. Ostatecznie ruszyły dwie z nich, jedna dla dorosłych, a druga dla dzieci.

Trasa nr 1, nazwana "Chodzimy po górach i robimy różne rzeczy", była trasą integracyjną dla dzieci do lat 12. Przez całą drogę dzieciakom towarzyszł zespół muzyczny Pod Wiatr, a dotarcie na metę wiązało się też z występem drużyny rajdowej na scenie.

Uczestnicy trasy dziecięcej

Trasa "Z Gorcstoku na Danielkę" pozwoliła połączyć festiwal w Danielce, z odbywającym się tydzień wczesniej Gorcstokiem. Tutaj również rajdowiczom towarzyszyli grajkowie, tym razem był to zespół Byle do Góry.

Trasa "Z Gorcstoku na Danielkę"

Film podsumowujący wydarzenie

2015

Danielkowy Zlot Gwiaździsty 2015

Trzecia "nowożytna" Danielka, a więc jednocześnie drugi Danielkowy Zlot Gwiaździsty. Podobnie jak rok wcześniej, z zaplanowanych trzech tras ruszyły dwie: dziecięca, skupiająca się na Beskidzie Małym, oraz dla dorosłych prowadząca z Gorcstoku na Danielkę. Wszystkie trwały w terminie 24-28 sierpnia, aczkolwiek do trasy dla dorosłych można było dołączyć w dowolnym momencie, pozwalając na udział także tym, którzy nie mogli zarezerwować całego tygodnia wolnego na zlot.

Pełna galeria zdjęć ze zlotu

Film z festiwalu przygotowany przez organizatorów

2017

Danielkowy Zlot Gwiaździsty 2017

W 2017 roku festiwal trwał od 25 do 27 sierpnia. Aby dotrzeć na niego z odpowiednim turystycznym nastawieniem, po roku przerwy powróciliśmy do Danielkowego Zlotu Gwiaździstego i zaproponowaliśmy trzy trasy: pierwsza z nich miała wyruszyć we wtorek, 22 sierpnia 2017, aby po czterech dniach wędrówki dotrzeć na akurat rozpoczynające się danielkowe koncerty. Poza nią, zaoferowaliśmy również dwie trasy startujące 24 sierpnia: pieszą i rowerową. Uczestnicy, poza opieką przewodnicką, mieli także zapewniony transport namiotów ze startu rajdu na Danielkę, zniżkę na rozbicie namiotu przy Chałupie Chemików oraz śniadania na samym festiwalu. Ostatecznie ruszyła jedynie dwudniowa trasa piesza: zgromadziła ona kilkanaście osób, które po czwartkowym noclegu na Przysłopie Potóckim dotarły na festiwal i wspólnie bawiły się na nim aż do niedzieli.

Galeria zdjęć

Film z festiwalu

Zapraszamy do obejrzenia również galerii zdjęć dostępnej na naszym Facebooku!

2018

Danielkowy Zlot Gwiaździsty 2018

W tym roku powróciliśmy do formuły "Z Gorcstoku na Danielkę" - tygodniowej trasy łączącej oba festiwale. Wykorzystując długi weekend, zlot rozpoczęliśmy wspólnym dojściem na Gorcstok przez Beskid Wyspowy. Wobec tego, czwarty Danielkowy Zlot Gwiaździsty trwał od 15 do 26 sierpnia. Nie zapomnieliśmy również o tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na spędzenie nawet 12 dni poza domem i cywilizacją. Cały zlot podzielony był na 4 etapy. Wyznaczyliśmy kilka miejsc, w których można było dołączyć lub odłączyć się od rajdu, aby każdy mógł dowolnie skonfigurować swój Danielkowy Zlot Gwiaździsty. Szczegółowy plan wyjazdu wraz z opisami poszczególnych odcinków znajduje się poniżej:

Część 1 - 15.08-17.08 - "Na Gorcstok": wędrówka po Beskidzie Wyspowym w kierunku festiwalu Część 2 - 17.08-20.08 - "Z Gorcstoku": udział w Gorcstoku wraz z przejściem przez masyw Gorców Część 3 - 20.08-22.08 - "Przez Babią Górę": przejście z Zawoi przez Królową Beskidów do Korbielowa Część 4 - 22.08-26.08 - "Na Danielkę": trasa z Korbielowa przez Pilsko i Rysiankę na Danielkę

Galeria zdjęć z pierwszej części

Film z festiwalu

2019

Danielkowy Zlot Gwiaździsty 2019

W tym roku, zwieńczające wakacje festiwale odbyły się w następujących terminach:

16-18.08.2018: 26. Gorcstok 23-25.08.2018: 13. Festiwal Danielka

Rajd został kolejny raz zorganizowany w standardowej formule "Z Gorcstoku na Danielkę" - tygodniowej trasy łączącej oba festiwale. Ponieważ tuż przed Gorcstokiem mieliśmy święto 15 sierpnia, zorganizowaliśmy również wspólne dojście na Gorcstok, które rozpoczęło się 14 sierpnia po południu. Wobec tego, piąty Danielkowy Zlot Gwiaździsty trwał od 14 do 25 sierpnia. Ponad tydzień czasu w górach, w festiwalowej atmosferze, doborowym towarzystwie i bez konieczności powrotu na niziny. Rozmiar grupy był dość dynamiczny, jednak finalnie kilkanaście osób przewinęło się przez całą trasę. Zdjęcia z wyjazdu dostępne są w galerii na Facebooku - zarówno w stylu standardowym, jak i retro 😉

2022

Danielkowy Zlot Gwiaździsty 2022

Po trzech latach przerwy, ponownie mieliśmy okazję spotkać się na Danielkowym Zlocie Gwiaździstym! W tym roku przemierzaliśmy szlaki od 19 do 28 sierpnia. Wydarzeniem rozpoczynającym rajd był Gorcstock, a zwieńczającym tygodniowy wyjazd Festiwal Danielka, który odbył się w dniach 26-28.08.2022

Plan przejścia prezentował się następująco:

Część 1 „Gorczańska” – 19.08-21.08 – weekend w Gorcach z noclegiem na bazie namiotowej Gorc, połączony z tradycyjnym gitarzeniem. 

Część 2 „Podhalańsko-orawsko-babiogórska” – 22.08 – 25.08 – wędrówka po Podhalu, Orawie i zdobycie Królowej Beskidów – Babiej Góry!

Część 3 „Danielkowa”– 26.08-28.08 – uczestnictwo w Festiwalu Danielka!

Rajd zebrał w sumie około 10 uczestników, z czego zdecydowana większość uczestniczyła w całości wyjazdu 🙂

Zapraszamy na kurs przewodników beskidzkich osoby zamieszkujące miasta regionu: Gliwice, Katowice, Zabrze, Bytom, Tarnowskie Góry, Ruda Śląska, Sosnowiec, Rybnik, Żory, Chorzów, Świętochłowice, Siemianowice Śląskie, Mysłowice, Mikołów, Piekary Śląskie, Czeladź, Będzin, Dąbrowa Górnicza, Wodzisław Śląski, Jastrzębie Zdrój, Knurów, Tychy, Jaworzno.