Rajdy piesze

Dodane przez , 25-02-2012 01:47

Studenckie Koło Przewodników Górskich „Harnasie” kilka razy w roku organizuje weekendowe wycieczki piesze w góry, zwane rajdami. Wycieczki są prowadzone przez przewodników studenckich z naszego Koła.

Poniżej prezentujemy nasz żelazny repertuar rajdów. Poza tymi rajdami, czasami organizowane są również inne wycieczki w weekendy. Szczegóły poszczególnych rajdów można znaleźć w harmonogramie oraz w ogłoszeniach na stronie głównej na 3-4 tygodnie przed rajdem.


Rajd Zimowy

Organizowany w lutym. Pora roku i specyfika rajdu odpowiednia dla doświadczonych górskich wyjadaczy. Jeśli dużo chodzicie po górach, ale nie próbowaliście jeszcze przejść zimowych, serdecznie zapraszamy! Jest to wyjątkowa okazja do spróbowania nietypowych form turystyki, np. przejścia w rakietach śnieżnych.


Rajd na Powitanie Wiosny

Rajd na Powitanie Wiosny

Organizowany w weekend rozpoczynający kalendarzową wiosnę. Jest to pierwszy z wiosennych rajdów, który co roku inauguruje wiosenny sezon rajdowy. Kilka tras do wyboru gwarantuje, że każdy dostosuje do własnych oczekiwań i możliwości trudność i długość trasy.

Uniwersytet Śląski w KatowicachPolitechnika Śląska w Gliwicach

Rajd PolUŚ

Odbywa się zwykle w kwietniu. Jest to rajd międzyuczelniany, a jego współorganizatorem jest SKPB Katowice. Na rajd przyjeżdżają zarówno studenci Politechniki Śląskiej, jak i Uniwersytetu Śląskiego, choć formuła rajdu jest otwarta – każdy może się zapisać.

Rajd Igrowy

Rajd Igrowy

Jest to impreza wyjazdowa z okazji jedynych w swoim rodzaju gliwickich juwenaliów, czyli IGRÓW. Wyjazd jest organizowany przy współpracy z AKT Watra. Na mecie, czyli miejscu docelowym wszystkich tras, którym co roku jest Chatka AKT na Pietraszonce niedaleko Baraniej Góry, odbywają się liczne konkursy i zabawy igrowe. Termin: weekend przed Igrami.

Ekskluzywny Rajd Górski (ERG)

Impreza o tyle wyjątkowa, że wstęp na nią jest możliwy jedynie za zaproszeniem. O zaproszenia na to niezwykłe wydarzenie można ubiegać się jeżdżąc na nasze pozostałe rajdy w ciągu roku i pytając u przewodników i organizatorów. Jak przystało na wyjątkową imprezę, najczęściej odbywa się ona poza typowymi okolicami Beskidu Śląskiego, Żywieckiego i Małego. Rajd ten odbywał się już m.in. w Sudetach czy w Górach Świętokrzyskich.

Rajd Złota Jesień z Harnasiem

Rajd Złota Jesień z Harnasiem

Jesień to jeden z najlepszych okresów na wyjazdy w góry. Kolorowe krajobrazy tworzą niezapomniany nastrój. Październik do zwyczajowo także okres „luzów” na uczelni, a więc świetny moment, żeby wyskoczyć na weekend w góry, odprężyć się, popodziwiać widoki, nawiązać nowe znajomości. A góry temu wszystkiemu sprzyjają – przyjedź i przekonaj się sam!


Rajd Studenci Górom

To ostatni wyjazd w ciągu roku organizowany przez SKPG „Harnasie”. Podobnie jak Rajd Złota Jesień z Harnasiem, odbywa się jesienią, pod koniec października. Dni są jeszcze wystarczająco długie, żeby długo cieszyć się widokami. Późne poranki sprzyjają m.in. niedzielnym wyjściom na wschody słońca, choć nie brakuje również innych atrakcji.


Rajd pieszy
Wyślij znajomemu

0 KomentarzyZapraszamy na kurs przewodników beskidzkich osoby zamieszkujące miasta regionu: Gliwice, Katowice, Zabrze, Bytom, Tarnowskie Góry, Ruda Śląska, Sosnowiec, Rybnik, Żory, Chorzów, Świętochłowice, Siemianowice Śląskie, Mysłowice, Mikołów, Piekary Śląskie, Czeladź, Będzin, Dąbrowa Górnicza, Wodzisław Śląski, Jastrzębie Zdrój, Knurów, Tychy, Jaworzno.