50-lecie SKPG Harnasie

Dziękujemy za udział w uroczystych obchodach 50-lecia SKPG „Harnasie”

Rok 2017 był dla nas szczególny. 50 lat minęło nam jak jeden dzień… Kto wie ile w tym czasie przemierzyliśmy kilometrów górskich ścieżek, ile zdobyliśmy szczytów, ile razy przekraczaliśmy górski strumień lub ile razy zaglądaliśmy w głąb jaskini…

16 stycznia 2018r. odbyły się Obchody 50-lecia SKPG Harnasie. Z tej okazji, Sala Teatralna w Centrum Kultury Studenckiej „Mrowisko”, szczelnie wypełniła się ludźmi chcącymi wspólnie uczcić pół wieku istnienia Koła. Ceremonię prowadzili Patrycja Michałowicz oraz Jacek Przyłucki.

Uroczystość rozpoczęła się od przedstawienia historii SKPG Harnasie w pigułce. Począwszy od jego założenia, poprzez pierwsze dalekie wyprawy i okrągłe jubileusze, ostatecznie dotarliśmy do współczesności. Spory fragment prezentacji został poświęcony obecnej działalności koła, zarówno tej ściśle przewodnickiej (prowadzone rajdy i kursy), jak i bardziej wirtualnej (obecność koła w sieci). Następnie, mieliśmy okazję wysłuchać przemówień zaproszonych gości, w tym przedstawicieli Urzędu Miejskiego w Gliwicach, władz Politechniki Śląskiej oraz Samorządu Przewodników Studenckich Województwa Śląskiego. Swoją przemową zaszczycił nas także Harnaś, a jednocześnie wieloletni rektor Politechniki – profesor Andrzej Karbownik. Sekcję przemówień zwieńczyła obecna prezes SKPG – Patrycja Michałowicz.

 

Drugą częścią uroczystości był koncert Marka Andrzejewskiego – autora, kompozytora i wykonawcy piosenek, będącego jednocześnie współzałożycielem Lubelskiej Federacji Bardów. Zaprezentował on na scenie kilka swoich najbardziej znanych utworów, a towarzyszyły mu fotografie zrobione przez Harnasi w całym okresie istnienia Koła.

 

Po doznaniach muzycznych, wszyscy obecni mieli okazję skosztować urodzinowego tortu. Dzięki jego ogromnym rozmiarom nie dość, że wystarczyło dla każdego, to jeszcze nie zdołaliśmy zjeść go całego.

Dziękujemy wszystkim za udział w tej uroczystości, i zapraszamy do przybywania na kolejne wydarzenia, organizowane przez Harnasi!
Najbliższe to wykład inauguracyjny nowego Kursu Przewodnickiego, który odbędzie się 28 lutego 2018 na terenie Politechniki Śląskiej. Szczegóły jak zawsze na stronie https://www.skpg.gliwice.pl/kurs/

Zdjęcia: Iza Dyrlaga, Krzysztof Leja, Wojciech BaranObchody 50-lecia SKPG Harnasie

Patroni honorowi

Partnerzy

    

Patroni medialni

       
   

Zapraszamy na kurs przewodników beskidzkich osoby zamieszkujące miasta regionu: Gliwice, Katowice, Zabrze, Bytom, Tarnowskie Góry, Ruda Śląska, Sosnowiec, Rybnik, Żory, Chorzów, Świętochłowice, Siemianowice Śląskie, Mysłowice, Mikołów, Piekary Śląskie, Czeladź, Będzin, Dąbrowa Górnicza, Wodzisław Śląski, Jastrzębie Zdrój, Knurów, Tychy, Jaworzno.