Zebranie 15. marca – slajdowisko o Filipinach

Data publikacji: 14-03-2016 21:00

Zapraszamy na wtorkowe zebranie 15. marca o godz. 19:00 do Klubu Podróżników Namaste w Katowicach. Slajdowisko „Filipiny – raj dla odkrywców” odbędzie w ramach cyklu „Harnasie w Namaste”.

Tym razem Michał „Świstak” Zygmański zaprezentuje zdjęcia i opowie o dwóch backpackerskich wyjazdach do kraju, który w odwiedzających wzbudza skrajne emocje. Filipiny to z jednej strony kilometry przepięknych plaż na ponad 7000 wyspach na Pacyfiku, nietknięta przyroda, zielone tarasy ryżowe, rafy koralowe, surferzy i wulkany, otwarci i uśmiechnięci ludzie. Z drugiej przeludniona i zanieczyszczona stolica, wszechobecna bieda, nawiedzające ten kraj tajfuny i trzęsienia ziemi, rozwinięty rynek usług seksualnych, niekontrolowanie rozwijający się przemysł turystyczny, zupełny brak troski tubylców o przyrodę i zwierzęta.

Po pierwszej podróży (odbytej razem z dziewczyną) obiecaliśmy sobie że więcej tam nie wrócimy a zwroty których najczęściej używaliśmy w opowieściach o Filipinach to biednie, brudno, uncle boner, paskudne jedzenie, komary i pijawki. Po drugiej wiemy już że musimy tam pojechać jeszcze raz, bo przy odpowiednim przygotowaniu i otwartej głowie Filipiny to miejsce gdzie codziennie można przeżyć niesamowite przygody (takie jak kolacja z gubernatorem wyspy, nieplanowany canyoning, zaproszenia na walki kogutów, wyprawa na wulkan czy romans z instruktorem surfingu).

Zapraszamy do wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/events/1050600938330137/

Zapraszamy na kurs przewodników beskidzkich osoby zamieszkujące miasta regionu: Gliwice, Katowice, Zabrze, Bytom, Tarnowskie Góry, Ruda Śląska, Sosnowiec, Rybnik, Żory, Chorzów, Świętochłowice, Siemianowice Śląskie, Mysłowice, Mikołów, Piekary Śląskie, Czeladź, Będzin, Dąbrowa Górnicza, Wodzisław Śląski, Jastrzębie Zdrój, Knurów, Tychy, Jaworzno.