Harnasie w Namaste 28 maja

Data publikacji: 16-05-2018 20:37

Zapraszamy na kolejne spotkanie z podróżami w ramach cyklu – ” Harnasie w Namaste

Wszystko zaczęło się od jednego zdjęcia i opowieści fryzjerki, a skończyło się na pierwszej samotnej zagranicznej wyprawie. Podczas 9-dniowej wędrówki Jotunheimen – Dom Olbrzymów – pokazał nam wszystko, co najlepsze: lodowcowe strumienie, krystalicznie czyste jeziora, śnieg, deszcz i tęczowe mosty… często jednocześnie. Nasza drużyna składała się z 3 studentek: Ani, Kai i Poli. Opowiemy, co nas w tych górach zachwyciło, co zaskoczyło, a co przeraziło. I dlaczego planujemy tam wrócić.

Jotunheimen jest grupą górską położoną 400 km na północ od Oslo. Znajdują się w niej najwyższe szczyty Norwegii (m. in. Galdhopiggen i Glittertind) oraz wiele lodowców. Ze względu na Allemannsretten (prawo dostępu do natury dla wszystkich ludzi) teren ten jest popularny wśród amatorów niczym nieskrępowanej włóczęgi.

O swych przygodach opowiedzą:
Kaja i Pola Zielańskie

Tradycyjnie zachęcamy do dołączenia do wydarzenia na facebooku oraz zapraszania znajomych.Zapraszamy na kurs przewodników beskidzkich osoby zamieszkujące miasta regionu: Gliwice, Katowice, Zabrze, Bytom, Tarnowskie Góry, Ruda Śląska, Sosnowiec, Rybnik, Żory, Chorzów, Świętochłowice, Siemianowice Śląskie, Mysłowice, Mikołów, Piekary Śląskie, Czeladź, Będzin, Dąbrowa Górnicza, Wodzisław Śląski, Jastrzębie Zdrój, Knurów, Tychy, Jaworzno.