Danielkowy Zlot Gwiaździsty 2023

Data publikacji: 12-07-2023 19:11

Koronę pożegnaliśmy już oficjalnie, dzięki czemu ponownie będziemy mieli okazję spotkać się na Danielkowym Zlocie Gwiaździstym! W tym roku zapraszamy do wędrówki z nami w terminie od 19 do 25 sierpnia. Trasę rozpoczniemy od uczestnictwa w Gorcstocku, natomiast wydarzeniem zwieńczającym tygodniowy rajd będzie Festiwal Danielka, który odbywa się w dniach 25-27.08.2023 (przedłużając całe wydarzenie o kolejny weekend ;)).

Ponad tydzień czasu w górach, w festiwalowej atmosferze, doborowym towarzystwie i bez konieczności powrotu na niziny – to jest nasza oferta na spędzenie końcówki trwających właśnie wakacji! W tym roku będziemy wędrować po Gorcach, Beskidzie Wyspowym oraz Beskidzie Małym, noclegi dzieląc pomiędzy schroniskami młodzieżowymi w dolinach oraz schroniskami górskimi i chatkami studenckimi na szczytach. Ulgę dla pleców przyniesie fakt, że namiotu potrzebujemy jedynie na obu festiwalach. Z Gorca na Danielkę przeniosą się one dzięki magicznej mocy przesyłek kurierskich 😉

Nie zapominamy również o tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na spędzenie całego tygodnia poza domem i cywilizacją: istnieje możliwość dołączenia do rajdu i powrotu z niego praktycznie każdego dnia, wówczas również cena będzie proporcjonalnie obniżona. W przypadku takiej sytuacji prosimy o kontakt bezpośrednio z nami przez maila lub facebooka.

Ramowy plan wyjazdu wraz z przybliżonymi odległościami do przejścia przedstawiamy poniżej. Może on ulec zmianom w zależności od warunków pogodowych oraz decyzji prowadzących 😊
19.08: Dojazd i wejście na Gorcstock (dla chętnych – możliwy dojazd we własnym zakresie w piątek wieczorem i spotkanie z rajdowiczami w sobotę), udział w festiwalu. (7 km)
20.08: Przejście na Lubań (14 km)
21.08: Przejazd do Szczawy, dojście do Tymbarku przez Mogielicę i Łopień (27 km)
22.08: Śnieżnica, Ćwilin, zejście do Mszany Dolnej (20 km)
23.08: Szczebel, Luboń Wielki (10 km)
24.08: Przejazd, przejście na Gibasy przez Grotę Komonieckiego i Mladą Horę (16 km)
25.08: Zejście przez Łysinę na autobus, przejazd do Danielki, pierwszy dzień Festiwalu Danielka (13 km)
26.08: Drugi dzień Festiwalu Danielka (0 km :P)
27.08: Powrót do domów (6 km)

Koszt całego wydarzenia to 190 złotych (jeśli jesteś studentem) lub 220 złotych (jeśli ten etap życia jest już za Tobą). W cenie rajdu zapewniamy:
• pełną opiekę przewodnicką,
• noclegi w trakcie trasy górskiej,
• zniżkę 20 zł na rozbicie namiotu na Festiwalu Danielka oraz zniżkę 20 zł na wstęp na Festiwal.
Cena nie zawiera kosztów dojazdu oraz ubezpieczenia, nie zawiera również kosztów uczestnictwa w Festiwalu Danielka – za to trzeba zapłacić samemu, korzystając z dostępnych dla uczestników rajdu zniżek. Na przejazdy komunikacją publiczną oraz jedzenie będziemy robić zrzutki w trakcie rajdu. Dane do przelewu wyślemy w odpowiedzi zwrotnej na wypełniony formularz.

Zapisy odbywają się przez formularz na stronie https://www.skpg.gliwice.pl/ZlotDanielka/ w zakładce zapisy. Otwarte są do 4 sierpnia, wtedy jest też ostatni dzień, kiedy można zapłacić za rajd. Zachęcamy do wcześniejszych zapisów! Ułatwią one organizację 🙂
W przypadku wątpliwości lub pytań – zapraszamy do kontaktu z nami, przez messengera SKPG Harnasie, Danielkowy Zlot Gwiaździsty lub też mailowo (rajdy@skpg.gliwice.pl) 🙂

Przydatne linki:
➡ Regulamin: https://www.skpg.gliwice.pl/rajdy-piesze/regulamin-rajdow/
➡ Rajdowe ABC: https://www.skpg.gliwice.pl/rajdy-piesze/rajdowe-abc/
➡ Grupa na FB „Rajdy Harnasiowe”: https://www.facebook.com/groups/351626578931526

Zapraszamy na kurs przewodników beskidzkich osoby zamieszkujące miasta regionu: Gliwice, Katowice, Zabrze, Bytom, Tarnowskie Góry, Ruda Śląska, Sosnowiec, Rybnik, Żory, Chorzów, Świętochłowice, Siemianowice Śląskie, Mysłowice, Mikołów, Piekary Śląskie, Czeladź, Będzin, Dąbrowa Górnicza, Wodzisław Śląski, Jastrzębie Zdrój, Knurów, Tychy, Jaworzno.